ma.AlcoruGuru.ru

Лето коктели - 2 часа.

шампањ стакло
гуми
15 ml на страст овошје сируп
40 ml на страст овошен сок
20 ml сок од портокал

10 ml сок од лимон
шампањ
За декорација: 1 лимон круг
Подготовка:
Сите компоненти, освен шампањ, со мраз, се тресат во шејкер, процедете во чаша и до врвот со шампањ. Круг од лимон на работ на чашата нанижани

малина коктел
Бери кул за топло лето
Ќе ви треба:
високи чаши
миксер
250 g на малина
2 лажици гранулиран шеќер1 чаша крем
50 g на природните црвено вино
Подготовка:
Мијат малини, мешајте со миксер со другите компоненти. влегоа во станот очила или високи чаши. Во секоја ставете неколку коцки мраз. Послужете со слама.

Коктел од свежи домати
освежувачки коктел за забава партија
Ќе ви треба:
очила за коктели
300 g на домат
1 лажица сок од лимон
60 g сок од грозје
15 g коњак
шеќер по вкус

Видео: Мачка ch.21 Vlog - Dilkin морков коктел1/2 чаша сода вода
Подготовка:
Изгори на домати, се сече на половина, извадете семиња.
По мешање во миксер или нанесуваат низ сито. Се меша со пире со сок од лимон, шеќер, ракија, сок од грозје. се додава газирана вода.

Послужете со парчиња мраз.
Вигор коктел
курва енергија за сите видови на времето
Ќе ви треба:
50 g на црна рибизла сок
1 лажичка инстант кафе и ликер
150 g вода

Подготовка:
Касис сок, инстант кафе и ликер, мешајќи, истурете вода што врие. Зимски пијат топло во лето - кул.
Северна коктел
освежителен коктел за летно утро

Ќе ви треба:
1 кг моркови
500 g на малини
500 g зовриена вода
шеќер по вкус
Подготовка:
Подготвување на сок од моркови и боровинки, се меша добро, разредена со вода, додадете шеќер.

Видео: Јас сум скрши! И вкусни коктели на летото! / Layfhaknye рецепти / Fudhaki # 3 / Foodhacks 🐞 Afinka

На пијалок се лади и се хранат на чаши. Принос 6 делови.
Probuem.ru

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели, аперитивиКоктели, аперитиви
Подгответе коктели со limoncelloПодгответе коктели со limoncello
Изработка пијалаци пред да им служиИзработка пијалаци пред да им служи
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Интересно коктел рецептиИнтересно коктел рецепти
Страст овошје на масата - рецепти за коктели од егзотично овошјеСтраст овошје на масата - рецепти за коктели од егзотично овошје
Како и со што да се пие џинКако и со што да се пие џин
Коктели со МалибуКоктели со Малибу
Кисело кисела коктелиКисело кисела коктели
Лубеница алкохолни коктели: едноставни рецептиЛубеница алкохолни коктели: едноставни рецепти
» » Лето коктели - 2 часа.