ma.AlcoruGuru.ru

Кримската

Коктел Состојки:

  • бело вино 2 дела
  • Cointreau ликер 1/2 од
  • сода-вода дел 1
  • мраз
  • кората од лимон

Тоа quenches жед.

состојки:

коцки мраз
2 делови на суво бело вино
½- дел Cointreau
Рендана кора од 1 лимон
1 дел сода
2 maraschino цреши

Подготовка:

Метод: Измешајте
Глас: Коктел

Мешање стакло стави 4 коцки мраз, потоа се става на бело вино и Cointreau. Додадете лимон кора од лимон и се меша добро. Вирус преку парична казна sitichko во коктел чаша. Додадете сода. Гарнитури со две цреши.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
СантијагоСантијаго
Petit FleurPetit Fleur
БакардиБакарди
Билни здолништеБилни здолниште
Весели францускатаВесели француската
РегатаРегата
Виски skvitВиски skvit
МаргаретМаргарет
» » Кримската