ma.AlcoruGuru.ru

Ракија-Кола

Коктел Состојки:

  • мраз
  • кола 80 ml
  • ракија 40 ml
  • лимон

Коктели со ракија - тоа е оригинална и вкусни. Пиење ракија во својата чиста форма е доста тешко, особено девојките, бидејќи тоа е многу силен пијалок. Ние ви нудиме едноставни коктел рецепт со ракија, која лесно може да се подготви дома, само со суштинските работи на рака. Многу често, за да се подготви коктели ракија кола ispolzuyuetsya како втора главна состојка.

состојки:Бренди 40 ml.
Кола 80 ml
лимон парче
коцки мраз

Подготовка:

На високи, тесни стакло (исто така наречени очила за долго пијалоци), се прелива ракија и се стави коцки мраз. Топ истурете кола и се промешува. Додадете вкус во чаша со лимон парче. Пред пред да се меша коктел чаши може да се подготви - во фрижидер за половина час или се прелива ладна вода со мраз. Послужете со коктел слама е потребно, можете да го красат на раб на стаклото со парче лимон или вар.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел Куба ЛибреКоктел Куба Либре
Виски и Кока КолаВиски и Кока Кола
Состав и коктел рецепт "Куба Либре"Состав и коктел рецепт "Куба Либре"
Кола коктел со коњакКола коктел со коњак
Мартини ракијаМартини ракија
Водка и Кока-Кола како коктелВодка и Кока-Кола како коктел
Коктели и црвено виноКоктели и црвено вино
Ракија киселоРакија кисело
Едноставен коктели врз основа на ракијаЕдноставен коктели врз основа на ракија
Кубанскиот ракијаКубанскиот ракија