ma.AlcoruGuru.ru

Коктели кисело

коктели кисело

Видео: Коктел Њујорк кисело

Е името на тресе добиени за кисело. Што е создадена од страна на фактот дека рецептот вклучува коктели цитрус сок.

Sauer подготвени во sheykore. Служи во високи, тесни чаши. Пијат преку слама, декорација парчиња од лимон, портокал, цреша.

Алабама

Коњак - 75 ml сок од лимон - 25 ml алкохол "Јужна" - 1 лажичка шеќер сируп - 1 лажичка.

смарагд

Суво бело вино - 30 мл ликер "резеда" - 30 мл сок од лимон - 30 мл, лимон - 1 парче.

heavesДесерт црвено вермут -40 мл сок од портокал - 40 ml, џин - 20 мл.

Сан Ремо

Суво бело вермут - 50 мл сок од ананас - 50 ml, белка од јајце - 1/4.

Felicita

Десерт бела вермут - 60 мл сок од лимон - 30 мл ликер "Цреша" - 2 лажичкиRusllochkl

Водка - 50 ml алкохол "Кајсија" - 20 ml, -10 ml сок од лимон, сок од грејпфрут - 20 ml.

Видео: Руски кисело - Јадете ТВ коктел рецепт

казино

Ген - 60 ml, -10 мл сок од лимон, алкохол "Цреша" - 10 ml, цреша - 1-2 парчиња.

кловн

Скоч виски -40 мл, -40 мл суво шери, сок од лимон - 10 мл сок од портокал - 10 ml, шеќерен сируп - 1 лажиче.

Стрелец

Водка - 80 ml сок од лимон - 20 ml алкохол "нане" - 1 лажиче, шеќерен сируп - 1 лажиче.

Пионер

Тинктура "Hypericum" - 75 ml сок од лимон - 25 ml, малина сируп - 2 лажички, лимон - 1 парче.

"Хамлет" Водка

Водка - 75 мл сок од лимон - 25 мл ликер "Стариот Arbat" - 1 лажиче.

Видео: Виски кисело како шанкер во Њујорк и кисело Баба црвено леб [шанкер]

триумфот

Водка - 40 мл ликер "Чоколадо" - 40 мл сок од лимон - 20 мл.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со воткаКоктели со вотка
Коктели, аперитивиКоктели, аперитиви
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Коктели со вотка и шампањКоктели со вотка и шампањ
Коктели пресечеКоктели пресече
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Коктели со коњакКоктели со коњак
Интересно коктел рецептиИнтересно коктел рецепти
Како и со што да се пие џинКако и со што да се пие џин
Коктели со водка и вермутКоктели со водка и вермут
» » Коктели кисело