ma.AlcoruGuru.ru

На повеќето вкусни коктели во црвено вино

другар

 • црвено вино - 60 ml
 • сок од лимон - 20 ml
 • на јагода сируп - 20 ml
 • коцки мраз

Измешајте ги сите состојки во шејкер или блендер и се прелива пијалоци во чаши. Важно е да се примени на ладни пијалоци. Евентуално, можете да го красат цреша пијалок или јагода.

коктели со црвено вино

коктел КарменПодгответе се за коктел е многу лесно дома. Ви треба:

 • Суво црвено вино - 60 ml
 • сок од портокал - 40 ml
 • шеќерен сируп - 20 ml
 • мраз

Сите состојки се мешаат и се промешува со лажица.

коктел LyavonihaИстото име е танц белоруската народна. За да почнете со танцување, ќе ви треба:

 • брусница сок - 60 ml
 • маса црвено вино - 20 ml
 • Шеќер - 20 g
 • шампањ - 20 ml
 • ванилин
 • мраз

Измешајте ги сите состојки во шејкер и се остава да се излади пијалок, околу половина час. Коктел може да биде украсена со нане.

Shprittser јагода

Се меша црвено вино (70 ml) јагода ликер (20 mL), сода (100 mL) и мед.

Размахване во шејкер. Служат ладни пијалоци.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ДетелинаДетелина
Коктели со шампањКоктели со шампањ
Црвена киселоЦрвена кисело
Коктели со BecherovkaКоктели со Becherovka
Бикини tiniБикини tini
Коктели со коњакКоктели со коњак
Црна чашаЦрна чаша
Коктели и црвено виноКоктели и црвено вино
Алкохолни коктелиАлкохолни коктели
МаргаритаМаргарита
» » На повеќето вкусни коктели во црвено вино