ma.AlcoruGuru.ru

Коктели, аперитиви

коктели во очила

Мезе наречен коктели, кој одлучи да започне оброк - овие пијалоци буди апетитот. Да ги подготви обично од силен алкохол (иако постојат аперитиви и вина врз основа на белите дробови) и да пијат директно од очила или стакло.

Видео: Како да се подготви коктел аперитив Negroni? Коктел рецепти од рецептор Бар

Мезе рецепти врз основа на виски, џин и коњак

"Менхетен":
- 2/3 од САД viski-
- 1/3 црвени десерт vermuta-
- 2 капки balzama-
- 1-2 цреши за декорација.
Виски и вермут и мелем камшик со миксер и се прелива во коктел чаша. Подготвени да пијат гарнитури со бобинки.

"афинитет":
- 1/2 од шкотскиот viski-
- 1.4 делови светлина сува vermuta-
- 1/4 од црвено десерт vermuta-
- 2-3 капки од маточина.
Сите се меша состојки во блендер, се става во чаша и се сервира.

вермут и чаша
"стариот feshend":
- 2/3 од САД viski-
- 2-3 капки balzama-
- 1 парче sahara-
- 1 лажиче "минерална вода"-
- 3 коцки lda-
- 1-2 цреши за Marbleâ
- 1 парче портокал за Marbleâ
- кора од лимон за декорација.
На дното на стариот начин на стакло, ставете парче инстант шеќер, капка по капка и се прелива мелем "сода". Тавани шеќер лажица или muddler. Потоа се става на виски, додадете неколку коцки мраз и се промешува за да се раствори пијат шеќер. Парче кора од лимон се притисне на аперитив да пијат дожд етерично масло, а потоа се стави на кора во чаша. Подготвени аперитив Гарнирајте со цреша и портокалова парче.Виски во чаша
"скоч магла":
- шкотски viski-
- мелени lod-
- парче кора од лимон.
Старо-модата чаша полна со мраз во 2/3 волумен, истурете виски и се промешува. Потоа нежно се притисне на кора во пијалок и го стави во чаша.
"трио":
- 1/3 dzhina-
- 1/3 од vermuta- светлина на суво
- 1/3 црвени слатка вермут.
Измешајте ги сите состојки со миксер и се прелива во коктел чаша.
"Бренди Мадеира":
- 2/5 од виното "Мадеира"-
- 2/5 дел konyaka-
- 1/5 од vermuta- светлина на суво
- парче лимон tsedry-
- неколку коцки мраз (пијалоци).
Измешајте ги сите состојки во блендер и се прелива во чаша со мраз. Стискаш на кора и ставете ја во пијалок.

Мадеира во чаша и шише

Мезе рецепти врз основа на вотка

"пладне":
- 2/3 делови лимонска vodki-
- 1/3 од сува heresa-
- парче кора од лимон.
Водка и шери меша со миксер. Подготвени да им служи пијалок во чаша. Посипете аперитив етерично масло од кора од кора и пониски во чаша.

Видео: Коктел аперитив Aperol Sptitz. правиме домакоктел во чаша
"маскота":
- 3/5 дел vodki-
- 1/5 од сува heresa-
- 1/5 од vermuta- светлина на суво
- парче кора од лимон.
Водка, шери и вермут меша во блендер и се прелива во старо-модата. Кора од лимон се притисне во готовиот пијалок и пуштете ја во чаша.

"Роуан вотка":
- 1/3 vodki-
- 1/3 од Роуан nastoyki-
- 1/3 од суво бело vina-
- мраз (гуми).
Водка, вино и ликери Истурете во шејкер со мраз - добро протресете и процедете во чаша истрел. За декорација можете да го користите плодовите на планината пепел.

Роуан тинктура

Рецепти алкохолни аперитиви базирани на вино

"дипломат":
- 50 ml на сува vermuta-
- 15 ml на црвени десерт vermuta-
- 1 лажиче ликер "Maraschino"-
- мелени lod-
- 1 maraschino цреша.
Една чаша старата мода, пополнете го со мраз на 3/4. Се меша алкохол во шејкер и процедете во чаша со мраз. Подготвени да пијат Гарнирајте со цреша.

"грејпфрут"
- 70 ml на ладење сува shampanskogo-
- 30 ml сок од грејпфрут (црвено).
Во висока чаша, истурете сок, а потоа на шампањ - нежно се меша и се сервира.

коктели во очила
"Кир Ројал":
- 130 ml на сува шампањ или други пенливи vina-
- 20 ml касис ликер.
На високи, тесни стакло се става во ликер, додадете шампањ и коктел пијалак се меша со лажица.

"Фино":
- 1/2 од сува heresa-
- 1/2 дел на црвено десерт vermuta-
- лимон парче за Marbleâ
- неколку коцки мраз (пијалоци).
Алкохол се меша со миксер и се става во чаша со мраз. Гарнирајте со парче лимон.

шишиња шери

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Подгответе коктели со limoncelloПодгответе коктели со limoncello
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Коктел рецепти врз основа на Вермут "Бјанко"Коктел рецепти врз основа на Вермут "Бјанко"
Алкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со негоАлкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со него
Италијански алкохол & ldquo; Галијано & ldquo;Италијански алкохол & ldquo; Галијано & ldquo;
Кисело кисела коктелиКисело кисела коктели
Безалкохолни коктели со ГренадинитеБезалкохолни коктели со Гренадините
Алкохол & ldquo; Chartreuse & ldquo; и коктели со негоАлкохол & ldquo; Chartreuse & ldquo; и коктели со него
ЗориЗори
» » Коктели, аперитиви