ma.AlcoruGuru.ru

Алкохолни коктели со цреша сок и сируп

Ниту младите лица е комплетно без светлина алкохолни пијалоци. Поканува пријатели дома, можете да ги третираат вкусна домашна коктели со цреша вкус, изготвен врз основа на алкохолни пијалоци, сокови и сокови.

слика рецепт
состојки:
 • виски;
 • соба;
 • цреша ракија;
 • Drambuye алкохол (Drambuie).
 • Сите компоненти потребни за да се земе 20 мл.

Рецепти цреша алкохол алкохолни kokteyleyRetsepty kokteyleyRetsepty цреша цреша цреша алкохол алкохолни kokteyleymRetsepty kokteyleyRetsepty цреша алкохолни коктели

Ова е силен алкохолен пијалок, па го пијат претежно мажи. Цреша алкохолни коктели со убав богат вкус како и повеќето мажи.

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки.

Подготвен коктел става во чаша полна со коцки мраз.

состојки:

 • 300 ml од црвено вино десерт;
 • 100 ml од цреша ракија;
 • половина лимон;
 • 3 чешниња пупка;
 • цимет стап.

коктели:

Во мал сад се става на вино и ракија.

Загрејте ја смесата над средна топлина, но не зоврие, додадете зачини, лимон, се сече на парчиња.

Избриши од топлина и оставете да кисна за 15 минути под капакот.

Истурете во чаши и пијат во форма на топлина.

состојки:

 • цреша ликер - 50 ml;
 • десерт црвено вино - 30 ml;
 • 1 лажица масло. l. крем де мајчина душица;
 • 50 ml од кола;
 • неколку коцки мраз.

Подготовка:

Сите компоненти се ставаат во шејкер и протресете добро.Во една чаша стави мраз и се прелива на врвот на подготвениот пијалок.

Алкохолни коктели врз основа на цреша сок

Алкохолни коктели со цреша сок има различни опции за готвење. Следниве се популарна рецепти, кои се погодни за домашни вкусни алкохолни пијалоци.

состојки:

 • коњак - 40 ml;
 • 20 ml на цреша сок;
 • 40 ml на млеко.

Подготовка:

Во стомна, се комбинираат на ракија со сок.

Прелива како резултат на смесата во чаша млеко и додадете ладни.

Послужете со слама.

Ако коктел не е доволно ладно, стакло може да додадете неколку коцки мраз.Таквите пијалок ниска алкохол може да се подготвени со свежи цреши.

Подготовка:

Отстрани коскена јагоди, цреши, околу 10-15 бобинки по порција.

Потоа прочистени од коска, место на цреши во блендер, да додадете на ракија и млеко.

Размахване сите состојки од страна на владата со висок обрт.

Потресуваат коктел проследено со неколку додавања, земајќи паузи, во смесата не е пена.

Кога на маса ќе ги мазна смеса, ја истурам во висока чаша и гарнитури со пијалок неколку целата бобинки.

состојки:

 • 100 ml мартини "Bianco";
 • 100 ml на цреша сок;
 • коцки мраз;
 • лимон парче;
 • sprig на нане.

Подготовка:

На дното на чаша стави коцки мраз на, се посипува со мартини и се меша.

За да додадете мартини сок, се стави парче лимон.

Гарнитури со sprig на нане пијалок.

Алкохолни коктели со цреша сируп: популарни рецепти

Алкохолни коктели со цреша сируп сочинуваат една група на популарната светлина алкохолни пијалоци со цреша вкус.

состојки:

 • сок од ананас - 50 ml;
 • 10 ml на цреша сируп;
 • 40 ml на "фантомски";
 • ананас парчиња - 50 грама;
 • кршен мраз.

Подготовка:

Земете голема чаша и тоа 2/3 пополни со искршен мраз.

Во одделен сад, поврзете го со цреша сок од ананас сируп, додадете "Фантом".

Сите компоненти на микс, и е подготвен да се прелива во коктел чаша со мраз. Красат чаша ананас.

состојки:

 • 70 грама вотка;
 • 30 g сок од лимон;
 • 4 лажици. l. цреша сируп;
 • 200 ml на сода;
 • цреши - 2 парчиња;.
 • кршен мраз.

Подготовка:

Водка, сок од лимон, сок, сируп, се меша во шејкер.

Две чаши пополни половина со мраз, им се прелива пијалок.

Во секоја чаша стави еден на цреша, пијат преку слама.

Таквите освежувачки коктели се совршени за добро време со пријателите.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Коктели пресечеКоктели пресече
Цреша ЛејверЦреша Лејвер
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Соба зајдисонцеСоба зајдисонце
Коктели со коњакКоктели со коњак
Мала возбудаМала возбуда
Интересно коктел рецептиИнтересно коктел рецепти
KsantiyaKsantiya
Цреша Gingerbread пијалациЦреша Gingerbread пијалаци
» » Алкохолни коктели со цреша сок и сируп