ma.AlcoruGuru.ru

Најдобрите коктели со ликер

Ликери се различни од другите алкохолни пијалаци, кои тие не содржат ферментирано храна, а во исто време тие имаат исклучителна мирис и вкус, така што тие се одлична опција подготовка на коктели. Тоа е благодарение на овие својства и ликери се најчестите компоненти на коктели.

10197997_054404396000_2Рецепт коктел Пина Колада со алкохол Малибу

  • светлина соба 60 ml
  • 40 ml на алкохол Малибу
  • 200 ml сок од ананас

Измешајте ги сите состојки во шејкер, додадете мраз. Истурете во висока чаша коктел. Гарнирајте со јагода Бери или, исто така, да додадете неколку капки

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Дон konyachinoДон konyachino
Коктели со воткаКоктели со вотка
Едноставен коктел рецепти со кокос ликерЕдноставен коктел рецепти со кокос ликер
Коктел МалибуКоктел Малибу
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Готвење и за пиење алкохол Пина КоладаГотвење и за пиење алкохол Пина Колада
Коктели со водка и вермутКоктели со водка и вермут
Празнична мини барПразнична мини бар
Коктел Пина КоладаКоктел Пина Колада
Коктели со рум Бакарди белоКоктели со рум Бакарди бело
» » Најдобрите коктели со ликер