ma.AlcoruGuru.ru

Млеко ликер

млеко ликер

Видео: Насловна млеко алкохол ("дами коњак") - рецепт

500 мл млеко или павлака, 300 мл вотка, 6-7 жолчки од јајца, 1 чаша шеќер, ванилин краен случај.

Млеко или крем за да се вари, а потоа се излади, мешајќи повремено. Шеќер, жолчки од јајце и ванила камшик eggnog. Истурете во млеко вотка (ако тоа е многу силна, разредена со вода на 45-50 °) и се меша полека се става во претходно добиена смеса. Оставете го да отстои половина час да се соберат на пена.

Видео: Млеко ликер1 чаша млеко, 1 чаша шеќер, 6 јајца, 1 чаша вотка, ванила на врвот на нож.

Сварете една чаша млеко, распуштање на шеќер во неа, се излади. Победи жолчки од јајце и додадете млеко. Потоа полека истурете чаша вотка. Добро промешајте, додадете ванила и брзо движење. Кисна за 10 дена.1 чаша концентрирани млеко 1 чаша вотка, 500 ml на вода и 1 чаша шеќер, 4 жолчка од јајце.

Водка меша со концентрирано млеко и вода. Смесата се стави на оган и, мешајќи, донесе до меур, а потоа се излади. Жолчки од јајце се внимателно одделени од протеини. Победи на шеќер со жолчки од јајце. Оладеното млеко смесата со миксер се меша со мешавина на жолчка шеќер. Алкохол може да се пие во оваа форма, но можете да додадете една лажичка инстант кафе добро.

500 грама на млечна маст или вриење, кул мешање крем.

Чаша шеќер, 6-7 жолчки од јајце, ванилин на крајот на нож, го претепаа на eggnog. Мешање, се прелива во 300 грама вотка млеко (ако е многу силен - разредена со вода до 46-50 степени) и се меша полека се става во претходно добиена смеса. Оставете го да отстои половина час да се соберат на пена.

Видео: Рецепт ликер "лимон крем"

Вториот метод. Се вари 1 чаша млеко, тоа се раствора во 1 чаша шеќер, кул.

Победи 6 жолчки од јајце и додадете млеко. Полека истурете во 1 чаша алкохол. Измешајте добро, истурете ја течноста во садот со три литри. Победи и да додадете на ванила. Инсистираат 10 дена.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Слатка павлака со бело виноСлатка павлака со бело вино
Јајце ликерЈајце ликер
Вкусни јајце ликер со своите рацеВкусни јајце ликер со своите раце
Јајце ликер домаЈајце ликер дома
Како да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусовиКако да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусови
Палачинки со шлаг крем и оревиПалачинки со шлаг крем и ореви
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
БисеренБисерен
Его-нозе и неговата подготовкаЕго-нозе и неговата подготовка
Алкохолни и безалкохолни "нозе јајце" - Божиќ милкшејкАлкохолни и безалкохолни "нозе јајце" - Божиќ милкшејк