ma.AlcoruGuru.ru

Ванила ликер

ванила ликер

ванила ликер

Видео: Домашна јајце ликер - рецепт јајце

Ванила ликер е многу популарна во светот.

Особено неговиот познат бренд Italic Галијано.

Ванила ликер плени својот незаборавен вкус и ароматични својства.

Овде, исто така, како и во ликер Becherovka се користи зачини.

Но, главниот белег на сите е иста ванила. Таквите пијалок е едноставно невозможно да се остане рамнодушен. Затоа, јас предлагам рецепт на ванила ликер, кој е подготвен дома.                            Домашна ванила ликер

              состојки:

• Храна алкохол (Половина литар)

• цимет (2 грама)• Ванила (2 грама)

• Шеќер (1 кг)

• каранфил (1 ЕЕЗ.)

• вода (300 милилитри)

• шеќерен сируп (300ml вода, шеќер 2kg)

                  подготовка

Во три-литарски стаклена тегла стави цимет, каранфилче, ванила распоредени прелива ладна вода.

И само тогаш се надополнува со храна алкохол. Јас веќе ти реков она што е најдобриот начин за употреба на алкохол овој член.

Оние кои немаат алкохол, можете да го користите добар исчистени светлина 45-50% во износ од 1,8 литри. Понатаму, сите возбуда, покријте и нека темнината infuses две недели.

Видео: банана ликер

Потоа се подготват шеќерен сируп, се излади до собна температура. Инфузија и се меша со шеќер сируп. Тоа е сите ванила ликер е подготвена. Чува во стаклен ковчег во подрумот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Млеко ликерМлеко ликер
Домашна чоколадо алкохол - рецептДомашна чоколадо алкохол - рецепт
Рибизла ликерРибизла ликер
Јајце ликерЈајце ликер
Ванила мразВанила мраз
Како да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусовиКако да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусови
Две докажан рецепт на ванила ликерДве докажан рецепт на ванила ликер
Amaretto ликер домаAmaretto ликер дома
Цреша ракијаЦреша ракија
Како да се направи млеко и јајце ликерКако да се направи млеко и јајце ликер