ma.AlcoruGuru.ru

На светлина виски

Видео: Како да се направи храмови на светлина

На светлина виски

На светлина виски

   На светлина виски може да се направи дома.

   Јасно е дека овој пијалок не е вистински виски, но сличен вкус и арома ќе биде точно.   Па, цена десет пати помала од оригиналот волја.

   Јас веќе ти реков како да се направи дом на виски, со користење на технологијата на изработка фабрика. Но, ова е малку проблематично, а во некои случаи и бара посебно внимание.

Ако се погледне во детали, производството на виски не се разликува од подготовка на светлина. Главната разлика - тоа мора да се приготвува на температура пиво слад од жито. понатамошниот процес на дестилација е иста.                                Подготовка на светлина виски

Подготовка на светлина. Затоа, со цел особено не потење, што треба да се направи нормален Брага од шеќер и алкохол квасец. Да застане за да квас "зрела". Потоа стигне на светлина (во такви случаи, секогаш треба да користат барабанот на пареа).

чистење светлина.  направи темелно чистење добиени пијалак.

извадок. Како резултат на целосно прочистен пијалак сила од 50% е потребно за да се пополни во дабови буриња за стареење. Но, пред тоа, во внатрешноста на цевката треба да singe до темно кафеава. Во овие буриња може да издржи вистински виски.

Но, ако постои таков за барел, што е можно да се најде начин за излез. За оваа мали дабови штици (чипс) изгорена во оган, се стави во шише и се прелива светлина. Во принцип, ефектот е ист. Инсистираат треба, на повеќе - толку подобро, но барем не помалку од шест месеци.

Тоа е во основа сите виски технологијата на изработка на вотка. Овој пијалок ќе биде многу слична на вистински виски, бидејќи процесот на готвење се одвива само на природни производи.

Видео: Изработка на ВИСКИ

Многумина во пијалак додадете готови хемиски како и насловот на "безопасни" бои и вкусови. Јас не би ве советуваме да го стори тоа, како природен производ - е клучот за нашето здравје!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се избегнат грешките при изборот на добро вискиКако да се избегнат грешките при изборот на добро виски
Што е виски? - & ldquo; Прирачници & ldquo; за почетниците аматерскиШто е виски? - & ldquo; Прирачници & ldquo; за почетниците аматерски
Што подобар виски: еден слад или помеша?Што подобар виски: еден слад или помеша?
Сорти и видови на вискиСорти и видови на виски
Коктел "јаболко виски"Коктел "јаболко виски"
Класификација на вискиКласификација на виски
Виски "Cutty Сарк"Виски "Cutty Сарк"
Дестилирани светлинаДестилирани светлина
ВискиВиски
Како на донесување на светлина вискиКако на донесување на светлина виски
» » На светлина виски