ma.AlcoruGuru.ru

Виски Сер Едвардс (господине Едвардс)

Видео: Преглед, тест виски. Сер Едвард против Џек Даниел

Може француски, квалификувани винарите и откривачите на коњак, виски направам? Излезе дека тие можат да! И тоа се покажа Павле Bardeen, кој низ годините на искуство со увезени рум и виски имаше добар виски Сер Едвардс, се разликува од своите "браќа" посебен квалитет и вкус. А карактеристика на овој пијалок се чуваат духот на овој Скоч. Пијте произведени во Шкотска, и компоненти кои се дел од виски произведено таму. И најинтересно е дека технологијата за правење виски Сер Едвардс не е променет за повеќе од 150 години!

Видео: L 'laboration du виски Сер Едвард - Господине на Шкотска

За Сер Едвардс виски повеќе.Виски Сер Едвардс, пред да стане познат пијалак кој е добредојдена во многу земји низ целиот свет, оди долг пат да се создаде. Прво, неколку виски доставени до компанијата "Bardeen" се трокреветни дестилација, помеша и чува во дабови буриња од 3 hlet и многу повеќе. Минималниот рок - 3 години. Тројната дестилација дава пијалок посебна мекост, која ќе биде прифатена од страна на љубителите на жесток пијалок. Во секоја голтка виски Сер Едвардс цена, која е многу достапни, чувствувам мирис букет од различни бои на овошјето и светлина раски дрво.
Сер Едвардс Виски

Видео: Ле terroir du виски Сер Едвард - Господине на ШкотскаДруга убава карактеристика на вкусот на пијалокот - јамка на силна слад и суво овошје. Некои љубители на виски се каже дека ова виски може да се претстави со мала нијанса на карамела или ванила. Ова чувство е предизвикан од присуството во слад пијалок од јачмен, кои кога се третираат топлина (дестилирана) дава вкусни карамел белешки. Fleur зачини и светлина магла на пијалок завршува хармоничен ансамбл, кој сигурно ќе уживате како весел виски познавачите и новообратени кои се само почетна да уживаат виски.

За Сер Едвардс коментарите виски и интересен вкус. Тој се одликува со особено долго, со јасни навестувања на слад и аромата на дабови буриња.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Нов Hankey BannisterНов Hankey Bannister
Што е виски? - & ldquo; Прирачници & ldquo; за почетниците аматерскиШто е виски? - & ldquo; Прирачници & ldquo; за почетниците аматерски
Што подобар виски: еден слад или помеша?Што подобар виски: еден слад или помеша?
Коктел "јаболко виски"Коктел "јаболко виски"
Класификација на вискиКласификација на виски
Виски "Cutty Сарк"Виски "Cutty Сарк"
Како и каде што имаше вискиКако и каде што имаше виски
Легендарниот шкотски вискиЛегендарниот шкотски виски
Факти за вискиФакти за виски
ВискиВиски
» » Виски Сер Едвардс (господине Едвардс)