ma.AlcoruGuru.ru

Праска светлина

праска светлина12 л двојно дестилирана алкохол и 2 килограми праска остава кисна 2-3 недели и да стигне. Потоа, земете 400 гр праска семе јадра и горчлив бадем, мелени, разредена млеко желе државата и да им помогнам преку сито. Додај во дестилирана светлина и оставете го за 2 недели, филтер.

800 гр мелени зрна праска јами, се разредува со вода до состојба на желе, шише дебели пополни цврсто повторно да се запечатат, тест тест и во рок од два дена 8-10 пати го стави во рерна лади. Потоа се филтрира, додадете 100 гр суво грозје, се прелива 6 l на двојно дестилирана алкохол и да стигне. Сируп за да подсладите вкус.

Grind 400 гр праска јадра семе, се разредува 6 литри вотка, истурете во дебели ѕидови шише цврсто повторно да се запечатат, тест тест и го постави за 3 дена во рерна на средна топлина. Може да се обложуваат на денот во рерната да се излади, но тогаш тоа треба да се направи најмалку 12 пати. Потоа се филтрира и да стигне. А неколку бреза лисја, мал број на црна рибизла лисја, мал број на листови од цреша, 1/2 неколку нане стави во еден пијалак и кисна за 1 ден. Потоа вирус и подсладите вкус.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ориз воткаОриз вотка
Францускиот воткаФранцускиот вотка
Ratafii на праска јамиRatafii на праска јами
10 Популарни рецепти тинктури на светлина10 Популарни рецепти тинктури на светлина
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Цимет светлинаЦимет светлина
Ким пијалакКим пијалак
Пијалак на пелинПијалак на пелин
Тинктура од праскиТинктура од праски
Цреша ratafiiЦреша ratafii
» » Праска светлина