ma.AlcoruGuru.ru

Ментолот пијалак

ментолот пијалак

4 неколку пеперминт прелива сува 3 L на двојно дестилирана алкохол, инсистираат на 3 дена, а потоа се стигне. Повторно се инсистира до зелено светло на неколку од свежи листови од црна рибизла или lovage. Подсладите сируп 1,2 кг шеќер, варен во 600 ml вода и се филтрира.

200 g од пеперминт, мудрец 25 g, 15 g на рузмарин, жалфија 25 g, 15 g кардамон, каранфилче се става 10 g од 12 L на вотка, плута цврсто и да се поттикнат на сонце или во топло место 3 дена. Потоа дестилирана и додадете сируп вкус.

800 g од пеперминт, 1.2 кг мед, 60 g на сол пополни во 12 l на двојно дестилирана алкохол, инсистираат 3 дена, а потоа дестилирана и се филтрира.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Розова воткаРозова вотка
Ratafii на праска јамиRatafii на праска јами
Црна рибизла ликерЦрна рибизла ликер
10 Популарни рецепти тинктури на светлина10 Популарни рецепти тинктури на светлина
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Цимет светлинаЦимет светлина
Ким пијалакКим пијалак
Пијалак на пелинПијалак на пелин
Инфузија на црна рибизлаИнфузија на црна рибизла
Алкохол на црвени рибизлиАлкохол на црвени рибизли
» » Ментолот пијалак