ma.AlcoruGuru.ru

Безалкохолни удар

Видео: Печат мека

алкохолен удар

алкохолен удар

Безалкохолни удар - е пијалок кој се прави врз основа на чај или редовни млеко.

Една компонента може да биде на различни плодови, овошје (свежо или конзервирано), сирупи, сокови, зачини и јајца.

Мека удар може да се примени или топла или ладна.

Безалкохолни удари може да се смета за еден вид на мека коктели. Обично се служи во партии, со користење на голем широк куп. Во моментов удар парчиња од бобинки и овошје. Донесе пијалок од Индија.

А сега гледам најпопуларните рецепти за ладно безалкохолни удари, што не е тешко да се готви дома.

                              BLUEBERRY PUNCH

Видео: Магистер Класа безалкохолни коктели

       состојки:

• сок од боровинки (Сто милилитри)

• Малина сируп (30 милилитри)

• Лимоновиот сок (20 милилитри)

• чај, зелен (120 милилитри)

                подготовка

Измешајте ги сите состојки во чаша. Можете да облагородување на овошје парчиња.

                    PUNCH рибизла

             состојки:

• На сок од црвени рибизли (2 лажици)

Видео: Кулинарство катче # 1 Безалкохолни Панч

• Лимон сируп (1 маса. Лажица)  • Шеќер (Половина чаша)

  • овошје и бобинки, било

• Кисела вода (Половина чаша)

           подготовка

Овошје или бобинки (конзервирана, исто така, ќе работи) треба да се сече на мали парчиња и го стави во чаша. Потоа се додаваат други компоненти, се истури минерална вода и се меша добро. Подгответе се украсуваат парчиња овошје удар.

             Crimson PUNCH

        состојки:

• Малина сируп (30 грама)

• Чај ладно силна (100 милилитри)

• Млеко (20 милилитри)        подготовка

Во висока чаша измешајте ги сите состојки.

                       PUNCH Fey

        состојки:

• Сок од грозје (Еден литар)

• Сок од свеж портокал (3 парчиња)

  • леден чај (0,25 милилитри)

• Излупени ананас (0,25 грама)

• Шеќер (0.5 кг)

Видео: Рецепт удар од Ле Dome ресторан

• лимон парчиња (1 x)

• банана парчиња (Полувреме банана)

• проследен Цреши (8 парчиња)

• Коцките

• Сода (0,5 литри)

            подготовка

Во тенџере, се меша на грозје и сок од портокал, шеќер и чај. Потоа додадете цреша, банана, лимон, ананас микс повторно. сад на удар се наоѓа на дното парче мраз, се истури на врвот удар. Пред сервирање, додадете сода и мраз.

              PUNCH грозје CRANBERRY

          состојки:

• брусница замрзнати (Половина чаша)

• водата е ладна (Половина чаша)

• Сок од бело грозје (1,4 литри)

  • брусница сок (0,7 литри)

• Лимонада (1,4 литри)

• парчиња од лимон (3 парчиња)

  • парчиња од портокал (3 парчиња)

        подготовка

Измешајте ги сите состојки во тенџере и се прелива во сад на удар.

Да се ​​добие добар ладна безалкохолни удар, може да се покаже вашата имагинација и користење на овие состојки кои е на дофат на раката. како домашни пијалоци секогаш се одржа во високо почитуван, а успехот е загарантиран за вас!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Топла ударТопла удар
Топла ударТопла удар
Алкохолни ударАлкохолни удар
Чаша рецептЧаша рецепт
Панч вино на најдобрите рецептиПанч вино на најдобрите рецепти
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
5 Најдобри рецепти за алкохолни удари5 Најдобри рецепти за алкохолни удари
» » Безалкохолни удар