ma.AlcoruGuru.ru

Топла удар

Видео: Божиќ, студ, и пиеме топла удар. gl hweinpunsch

Жешка удар може да биде од два вида: мека и со додавање на алкохолни пијалаци. . Алкохолни удари се добива во популарност во различни младински страни .. Нивната главна функција е леснотијата на ..." />
                            РУСКА PUNCH

         состојки:

ванила сируп (20millilitrov)

сок од лимон (20 милилитри)

топол чај (110 милилитри)

Каранфилче, цимет, лимон парче

        подготовка

Во загреана стакло е првиот мешан сок од лимон и ванила сируп, а потоа се надополнува со топол чај, се стави на цимет и каранфилче, и на врвот на парче лимон.

                        АРАПСКИ PUNCH

          состојки:сок од кајсија (50 милилитри)

жолчка од јајце (Едно парче)

Perekipyachennaya топла вода (100 милилитри)

            подготовка

Во стакло, на жолчка се меша со сок од кајсија. Потоа, топла вода се истури постојано мешање на содржината на стакло.  STRAWBERRY PUNCH

       состојки:

шеќерен сируп (20 милилитри)

јагода сок (40 милилитри)

топло млеко (120 милилитри)

            подготовка

Вжештената стакло истурете шеќерен сируп и јагоди сок, се меша добро, тогаш се надополнува со топло млеко.

                       PUNCH CHERNITSNY

          состојки:

сок од боровинки (100 милилитри)

сируп од малина (20 милилитри)

сок од лимон (20 милилитри)

         подготовка

Сок од боровинки треба многу топлина, но не донесе до вриење. За таа е додаден сок од лимон и малина сируп. За таа цел, загреана стакло, а потоа сите се меша добро.

Демонстрацијата на вашата имагинација, можете да направите различни топла безалкохолни удари. Овие пијалоци се корисни за децата, особено за време на студената сезона.

Видео: Грог или удар? Пијте Историја

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Топла ударТопла удар
Подготовка на грог и ударПодготовка на грог и удар
Коктели со коњакКоктели со коњак
Алкохолни ударАлкохолни удар
Грог рецептГрог рецепт
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
English ударEnglish удар