ma.AlcoruGuru.ru

Алкохолни топла удар

рум

(0,75 литри (

Видео: Жешка мед Панч

коњак (Една чаша)

тинктура од цреша (Една чаша)

сок од лимон (Надвор од шест лимони)

ѓумбир (Една лажица)

Видео: Алкохолни Панч рецепт

зовриена вода (Еден литар)цреша сируп (Една чаша)

               подготовка

Во тенџере се стави на сите состојки, а потоа загрева до 80 C и влегоа во очила. Топ можете да посипете трошки морско оревче.                           мЛЕКО PUNCH

              состојки:

млеко (Една чаша)

рум (80 милилитри)

коњак (Еден од чл. Лажица)

ликер од портокал (Еден од чл. Лажица)

цимет (Еден стап)

                  подготовка

Во тенџере, се посипува со рум, и шеќер и цимет стапчиња за време на снимањето шпорет. Во текот на греење (80 С) и се прелива ракија ликер. Тогаш топла мешавина од тага претекување во друг сад, и тука се надополни со варено млеко. Се меша и се става во широк стакло. Можете да ги украсуваат со шлаг, цимет шеќер.

Во принцип, ова е најпопуларниот рецепти на алкохолни топла удар. Се разбира, постојат и други рецепти на пијалоци и исто така можете да експериментирате. Значи она што јас ви посакувам успех!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Чоколадо коктел рецептЧоколадо коктел рецепт
Како да се готви mulled вино - 2 часа.Како да се готви mulled вино - 2 часа.
Панч "млеко шери"Панч "млеко шери"
Топла ударТопла удар
Подготовка на грог и ударПодготовка на грог и удар
Топла ударТопла удар
Над 30 рецепти топла и ладна тупанициНад 30 рецепти топла и ладна тупаници
Грог рецептГрог рецепт
Панч вино на најдобрите рецептиПанч вино на најдобрите рецепти
Марки - 2 часа.Марки - 2 часа.
» » Алкохолни топла удар