ma.AlcoruGuru.ru

Топла удар

топла удар

топла удар

Жешка удар може да биде од два вида: мека и со додавање на алкохолни пијалаци. 

алкохолни удари неодамна се здобива со популарност во разни младите лица.

Нивната главна карактеристика е леснотија на подготовка и ги вклучува доволно витамин збогатен.

Служи топла удар и особено во студено време. И може да се задржи топло и имаат некоја забава.

                    Рецепти алкохолни топла удар

                 ORANGE PUNCH

          состојки:

портокал сируп (40 милилитри)

јајце жолтадо (едно парче)

млеко (120 милилитри)

             подготовка

Во тенџере возбуда првично портокал сируп со жолчка од јајце, а потоа се прелива млеко, мешајќи постојано сите. Се спушти на бавен оган, загрева до 60. Се става во сад удар.

                            ЛИМОН PUNCH

            состојки:

лимон сируп (20 милилитри)

сок од лимон (20 милилитри)

ванила сируп (10 милилитри)

топол чај (100 милилитри)

        готвењед

Сите состојки се мешаат во висока чаша.                          CHERRY PUNCH

             состојки:

цреша сок (120 милилитри)

портокал сируп (30 милилитри)

праска сок (40 милилитри)

               подготовка

Цреша сок силно загреваат (но не се донесе до вриење). А потоа загрева чаша се става цреша сок, портокал сируп и праска сок. Се меша добро. Жешка удар подготвени.

                      АНГЛИСКИ PUNCH

             состојки:

Силен топол чај (120 (ml)

сок од лимон (40 милилитри)малина сок (30 милилитри)

           подготовка

Една чаша загрее. Сите состојки се мешаат.

                            РУСКА PUNCH

         состојки:

ванила сируп (20millilitrov)

сок од лимон (20 милилитри)

топол чај (110 милилитри)

Каранфилче, цимет, лимон парче

        подготовка

Во загреана стакло е првиот мешан сок од лимон и ванила сируп, а потоа се надополнува со топол чај, се стави на цимет и каранфилче, и на врвот на парче лимон.

                        АРАПСКИ PUNCH

          состојки:

сок од кајсија (50 милилитри)

жолчка од јајце (Едно парче)

Perekipyachennaya топла вода (100 милилитри)

            подготовка

Во стакло, на жолчка се меша со сок од кајсија. Потоа, топла вода се истури постојано мешање на содржината на стакло.

                            STRAWBERRY PUNCH

Видео: Жешка удар со морето buckthorn Корисни затоплување пијалаци

       состојки:

шеќерен сируп (20 милилитри)

јагода сок (40 милилитри)

топло млеко (120 милилитри)

            подготовка

Вжештената стакло истурете шеќерен сируп и јагоди сок, се меша добро, тогаш се надополнува со топло млеко.

                       PUNCH CHERNITSNY

          состојки:

Видео: Жешка удар со морето buckthorn

сок од боровинки (100 милилитри)

сируп од малина (20 милилитри)

сок од лимон (20 милилитри)

         подготовка

Сок од боровинки треба многу топлина, но не донесе до вриење. За таа е додаден сок од лимон и малина сируп. За таа цел, загреана стакло, а потоа сите се меша добро.

Демонстрацијата на вашата имагинација, можете да направите различни топла безалкохолни удари. Овие пијалоци се корисни за децата, особено за време на студената сезона.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел МалибуКоктел Малибу
Топла ударТопла удар
Алкохолни ударАлкохолни удар
Чаша рецептЧаша рецепт
Панч вино на најдобрите рецептиПанч вино на најдобрите рецепти
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
5 Најдобри рецепти за алкохолни удари5 Најдобри рецепти за алкохолни удари