ma.AlcoruGuru.ru

Алкохолни удар

алкохолни удар

алкохолни удар

Алкохолни удар е прилично едноставен, така штобезалкохолен, Само со додавање на било кој алкохолен пијалок.

Но, со чист алкохол мора да бидат многу внимателни да не претерувајте и тогаш нема проблем.

Алкохолни удар може да бидат обезбедени, и топла и ладна.

Во принцип, на строги правила за тоа како да се направи удар во принцип, не постои. Најважно од вашата имагинација. И ако се направи овој пијалок од дома, тогаш треба да се започне со максимум од овие компоненти, кои се дома.

Добар удар може да се направи било која партија посебен повод. Па, ако додадете алкохол, партијата ќе биде повеќе забава. Но, сите се исти понуда да се запознаат со некои популарни рецепти ладна алкохолни удар.

                                 Удар "Кајзер"

               состојки:

Рајна вино (1 литар)

сок од лимон (0,8 литри)

шеќер во прав (120 грама)

портокал парчиња (4 парчиња)

цреши (8 парчиња)

               подготовка

Сокот од лимон посеан шеќер во прав, се меша добро, да додадете на вино, мраз. Разубави цреши и портокали. Подготвени да пијат се истури во широк сад на удар.

                              Удар "црвено вино"

               состојки:

ракија (125 милилитри)

Curacao ликер (125 милилитри)

Claret (1,7 литри)

вол бикарбона (Pint)

сок од лимон (300 милилитри)

шеќер во прав (100 грама)

   портокал (5 парчиња)

                  подготовкаСок од лимон и шеќер во прав се меша добро. Потоа додадете останатите состојки со коцки мраз, да ги декорираат со плод.

                    Удар "ROYAL PURPLE"

            состојки:

црвено вино (1 литар)

ѓумбир пиво (1 литар)

лимон

                подготовка

Вино и пиво беше поттикнато со додавање на коцки мраз. Се става во сад удар. На врвот со парчиња лимон

Видео: Алкохолни Панч направени со 7 Up: Mojito & daiquiri Рецепти

                              Удар "LAFFYET"

              состојки:

шампањ (2 шишиња)

Вино "Mosel" (Pint)

шеќер во прав (100 грама)портокал (3 парчиња)

               подготовка

Шеќер се меша со вино, додадете портокал парчиња, се стави во фрижидер или на ладно место. Пред сервирање, се стави на мраз и шампањ.

                      Удар "ТЕА"

              состојки:

вотка (15 милилитри)

силен чај (30 милилитри)

сок од лимон (90 милилитри)

ананас (1 kabik)

  тоник

вар (1 пресврт)

парчиња мраз

              подготовка

сите компоненти се меша во шејкер. Процедете во чаша и гарнитури со вар.

                         Удар "овошје"

              состојки:

овошен сок (1 литар)

коњак (125 милилитри)

шеќер

             подготовка

Сите состојки добро се меша (со шеќер за да вашиот вкус). Пред сервирање, студ.

                    Удар "PREMIUM"

            состојки:

текила (1 литар)

сода-вода (1 литар)

брусница сок (1 литар)

лимонада концентрат (2 конзерви)

               подготовка

Сите компоненти се мешаат освен бикарбона. Пред сервирање, се прелива сода и коцки мраз на.

                                Удар "MALIBU"

              состојки:

сода-вода (30 милилитри)

Гренадините (30 милилитри)

Видео: Рецепт: Алкохолни коктел за Ноќта на вештерките

сок од ананас (100 милилитри)

мраз

Видео: Топ 3 национален алкохолен пијалок - Рецепт од Буда Сите добри - Издавање 316 - 2014/02/01

             подготовка

Сите компоненти се меша во чаша мешање. Служи во висока чаша.

Постојат многу алкохолни удар рецепти. Како што споменав, сето тоа зависи од вашата имагинација. Но, во секој случај, вашата работа ќе биде соодветно прифатена.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Конфети (удар)Конфети (удар)
Удар "Денот на независноста"Удар "Денот на независноста"
Панч - зима топла пијалокПанч - зима топла пијалок
Топла ударТопла удар
Подготовка на грог и ударПодготовка на грог и удар
Топла ударТопла удар
Најдобар рецепти на алкохолни и безалкохолни ударНајдобар рецепти на алкохолни и безалкохолни удар
Над 30 рецепти топла и ладна тупанициНад 30 рецепти топла и ладна тупаници
Панч вино на најдобрите рецептиПанч вино на најдобрите рецепти
Пиење пиво секој ден, и да се намали ризикот од мозочен ударПиење пиво секој ден, и да се намали ризикот од мозочен удар
» » Алкохолни удар