ma.AlcoruGuru.ru

"Белизе" алкохол

Крем ликер првиот бил произведен од страна на Р. А. Бејли & Ко во 1974 година, бидејќи овој пијалок стана една од најпознатите и најпопуларните во целиот свет. Нејзини главни состојки - ирското виски и ирски крем, иако постојат ликери со додавање на чоколадо, кафе и лешник.

Поради уникатната технологија на Белизе алкохол мек и пријатен за вкус, што е многу органски комбинација на свежа павлака, ирски виски, ванила, шеќер и какао грав. Ако сакате да експериментирате, а потоа готви алкохол лесно "Белизе" дома, доволно за да имаат на рака сите потребни состојки и желба.
слика рецепт
состојки:
  • Ирското виски - 0,5 l
  • Крем - 400 ml
  • Шеќерен сируп и кондензирано млеко - 200 гр
  • Инстант кафе - 1 лажица масло. лажица
  • Ванилин шеќер - 1 пакет
  • На жолчка од јајце - 3 парчиња

Како да се готви алкохол "Белизе" дома

Домашна ликер рецепт "Белизе" не е комплицирано - што е најважно, да го набљудуваат низа на мешање на состојките.

Прво на сите тоа е потребно да се одвојат од јајце од белците и да ги интерпретира во сад со миксер, додадете шеќер сируп или кондензирано млеко и ванилин шеќер. Сите победи и на средна брзина додека не се изедначи.Во смесата, додадете лажица инстант кафе, тоа е подобро да се земе во пелети, уште еднаш ја потресуваат за неколку секунди. Ликер може матење и со помош на конвенционалните миксер.Дури и ако кафе не е целосно се стопи, додадете крем и нежно повторно ладење се меша добро. Крем е пожелно да се земат без маснотии - 10% ќе биде доволно, може да се земе специјална крема за кафе.

На готовиот мешавина е да додадете виски и возбуда во овој готвење алкохол може да се смета за целосна. Се прелива пијалок во шише или гарафа со цврста капак.

Пред пиење алкохол "Белизе", готви дома, треба да му даде малку одмор во фрижидер. Кисна пијалок во рок од 3-4 дена на температура не повисока од 10 степени.

Алкохол во Белизе да се украсуваат со шлаг крем и рендано чоколадо
Подготвени алкохол може да биде украсена со шлаг крем и рендано чоколадо. Пијте полека, како пијалок е доволно ладно.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Слоевит коктелиСлоевит коктели
Млеко ликерМлеко ликер
Злато Ирски ликерЗлато Ирски ликер
Baileys свои раце рецептBaileys свои раце рецепт
Кафе ликерКафе ликер
Бејли (Baileys)Бејли (Baileys)
Алкохол Belis (Baileys): вкус, почитуван од страна на милиониАлкохол Belis (Baileys): вкус, почитуван од страна на милиони
Како да направите свој раце во БелизеКако да направите свој раце во Белизе
Како да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусовиКако да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусови
Ирски кафе (ирски кафе)Ирски кафе (ирски кафе)
» » "Белизе" алкохол