ma.AlcoruGuru.ru

Зори

Коктел Состојки:

  • сода-вода
  • коњак 2/3 од
  • сок од лимон 1/3 од

Коктели со ракија - традиционален вкус на луксуз. Но, понекогаш ловат да се движат подалеку од традицијата и да се обиде нешто ново. Ние ви нудиме да се готви здрави коктел "зори". Коктели со ракија и вар ќе изненадување вашите гости и ќе им даде на учесниците на партијата нов задолжен за енергија и забава. Коктел Рецептот е многу едноставен, тој се подготвува за само неколку минути.

состојки:

коњак "MARTEL" 2/3 од
сок од лимон 1/3 дел
сода-вода

Подготовка:

За да се подготви коктел "зори"Во шејкер, се комбинираат на ракија и сок од лимон. Става во чаша и да се пополни стакло тече до врвот со сода вода. При примена на стакло ѕид може да биде украсена со парче лимон.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ДетелинаДетелина
Коктел со ракија и јајцеКоктел со ракија и јајце
Подгответе коктели со limoncelloПодгответе коктели со limoncello
Цреша ЛејверЦреша Лејвер
Алкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со негоАлкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со него
Ден и ноќДен и ноќ
ФлоридаФлорида
ВелосипедистотВелосипедистот
Изгорена портокаловиИзгорена портокалови
Пијалок на ѓаволотПијалок на ѓаволот