ma.AlcoruGuru.ru

Александар

Коктел Состојки:

  • чоколадо алкохол 30 ml
  • мраз
  • коњак 45 ml
  • крем 45 ml

Коњак може да биде основа на коктел, а тоа е многу вкусна. Она што е важно е она што ви се меша, и во она што пропорции. коктелот "Александар" ние се меша со ракија shokoladknym ликер и крем. Коктели со коњак и крем се добри дека тврдината на коњак измазнуваат и вкус на пијалок биде помека. Таквите коктели, како и девојките кои обично не пијат алкохолни пијалаци. Обидете се да се подготви коктел "Александар"Рецептот е едноставна.

состојки:
Коњак HENNESSI V.S. 45 ml
крем 45 ml
чоколадо алкохол 30 ml
мраз

Подготовка:

За да се подготви коктел "Александар", Се меша во шејкер чоколадо ликер и павлака, додадете ракија. Стави во чаши коњак мраз и се прелива во нив коктел. При примена на стакло ѕид може да биде украсена со парче лимон.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел со ракија и јајцеКоктел со ракија и јајце
Коктел рецепти, "Александар"Коктел рецепти, "Александар"
АлександарАлександар
Ананас јаболкоАнанас јаболко
Ден и ноќДен и ноќ
Коктел "гром"Коктел "гром"
ФлоридаФлорида
АлбаАлба
Бренди мартиниБренди мартини
Пијалок на ѓаволотПијалок на ѓаволот
» » Александар