ma.AlcoruGuru.ru

Јужно

Видео: SOUTH BRIDGE искачи на Киев | Избега од полицијата | PRINIMALOVO

Коктел Состојки:

  • портокал
  • шеќер
  • лимон
  • коњак 0,5 V
  • црвено вино 500 ml
  • вода 0,5 V

Видео: Јужно областа Одеса, на брегот со поглед на птица 1 мај 2016 година

Коњак е универзална основа за подготовка на коктели, бидејќи тоа може да се меша со речиси секој состојки. Ние ви нудиме едноставен рецепт за коктел со романтично име "јужно"При што ракија меша со виното, шеќерот и портокал парчиња. Коктели со коњак и вино - тоа е добра алтернатива на употребата на овие пијалоци во чиста форма. коктел "јужно" - сладок, кисел смесата, се обиде да веднаш се замисли топла југ, каде што се произведуваат овие пијалаци, портокал парчиња, натопена во шеќер, потсетува на топла јужна сонце.состојки:500 ml од црвено вино
чаша ракија 0.5
водено стакло 0.5
5-7 парчиња на шеќер
лимон 1 компјутер
портокал парчиња

Подготовка:

Да се ​​подготви коктел ракија "јужно"Земете емајлиран сад, го стави во неа коцки шеќер, да ги впие во сок од лимон. Се прелива во шеќер, вино, ракија, ладење зовриена вода, додадете 5-6 парчиња мраз и неколку парчиња од портокал. Добро се меша, се прелива пијалок во бокалот. Нека пијалак за половина час, се прелива во чаши. При примена на очила може да биде украсена со парчиња од лимон или вар.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Цреша ЛејверЦреша Лејвер
Ден и ноќДен и ноќ
ФлоридаФлорида
Коктели и црвено виноКоктели и црвено вино
АлбаАлба
Бренди мартиниБренди мартини
Изгорена портокаловиИзгорена портокалови
Коктел "saydkar"Коктел "saydkar"
Пијалок на ѓаволотПијалок на ѓаволот
БисеренБисерен