ma.AlcoruGuru.ru

Круша ликер

круша ликер

Земете многу зрели круши, им даде малку лага е дека тие се во црвено. Потоа се сече секоја круша во 4 дела, првиот е сува во сонцето, а потоа и во рерна, а потоа да ги стави во буре, се прелива загреан прочистен вотка. Барут внимателно затворени и закопани во земја за 6 недели. Од барут да се прелива ракија во шише и го стави во подрумот.

Круши и јаболка се добри во вкус, слатка и кисело, но не горчливо, непредвидлива сонце, а потоа и го стави во шише, истурете добар вотка. Стенд 2-3 месеци, полнење, се прелива во секоја од 1 час. Л. шеќер. Плута цврсто и го стави во некое време во подрумот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Јаболко шампањЈаболко шампањ
Слива ликерСлива ликер
Цреша ракијаЦреша ракија
Круша ликерКруша ликер
Цреша ракијаЦреша ракија
Круша виноКруша вино
Шампањ црна рибизла лисјаШампањ црна рибизла лисја
Јаболко ликерЈаболко ликер
Круши печени со виноКруши печени со вино
Малина ликерМалина ликер
» » Круша ликер