ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура од круши

Тинктура од круши

Тинктура од круши

Тинктура од круши не е само вкусен и вкусна пијалок, но, исто така, има одредени лековити својства, но се дознава дека во мали дози.

Круша овошје се состои од корисни и витамини и минерали.

Така што на круша ликер, како и инфузија на малини премногу богата со корисни елементи за нашето тело.

Може да се користи за овој пијалок, како свежо и суво овошје. За овој случај јас предлагам два најпопуларни, едноставен и додека тестирани рецепти.

Видео: Pyanonnaya круша со зачини. Круша ликер круша

                          Рецепт 1. Тинктура од круши

                  состојки:

Видео: 4 видови на домашна ликери [Cheers! | пијалаци]• Свеж Круша (Едно парче)

• сушени круши (Две парчиња)

• Мускат навртка (За да вашиот вкус)

• Висок квалитет на водка и нејзиното можно исчистени светлина (Еден литар)

                   подготовкакруши, овошје (свежо и суво) треба да се сече на мали парчиња и се одвива во две-литарски стаклена тегла. Ова исто така да додадете морско оревче, што претходно сецкани, и се прелива вотка.

Банката да ги покрие и да ја доведе до една недела во подрумот. Потоа тинктура од круша вирус и се прелива во шишиња. Да се ​​чува во подрум, исто така. Чудно е доволно, но тоа е најсоодветен место во домот.

               Рецепт 2. Тинктура од круши

                 состојки:

• сушени круши (200 грама)

• Листовите на црна рибизла (Пет парчиња)

• Суво грозје (50 грама)

• Водка, или добар вотка (Еден литар)

                        подготовка

Две-литарски стаклена тегла стави сецкан парчиња суви круши, листови од црни рибизли, суво грозје и се прелива вотка.

Стаклена тегла го капакот и го стави во подрумот за еден месец. Потоа тинктура од круша вирус и се прелива во чиста шишиња направи тоа цврсто повторно да се запечатат.

За складирање користат истите подрумот. Тоа е тоа, имам арома на вашето здравје!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохол на круши домаАлкохол на круши дома
Круша ликерКруша ликер
Куќата вино крушаКуќата вино круша
Како Poire prisonniere - алкохол со круша воКако Poire prisonniere - алкохол со круша во
Круша ликерКруша ликер
Светлина КрушаСветлина Круша
Рецепт за круша ликерРецепт за круша ликер
Круша ликер домаКруша ликер дома
Круша ликерКруша ликер
Круша виноКруша вино
» » Тинктура од круши