ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура - домашна ракијаВидео: Рецепти Shinkarev №23 - Дома "коњак" - тинктура

Во моментов, рускиот закон светлина не е кривично дело, што се смета во Советскиот години. Добие во корист со органите на прогонот може да биде само на продажба на вотка и производство на духови за својот задоволство - процесот на целосно легални. Секој господар има свои брендирани рецепти за ликери и тинктури врз основа на светлина. Ова е за сите видови на ракија наречен Slivovica, ракија, на цреша, итн

Таму е исто така многу добар начин за готвење дома коњак, малку се разликуваат вкусот на коњак индустриското производство.

Тинктура - домашна ракија


Дома нема горчина коњак за лов ликер светлина а и тој не е толку адстрингентно како тинктура на кајсија јами.

Рецепт за домашна ракија


Рецептот е добро за 3 литри вотка двојна дестилација:
шеќер - 8 часа lozhek-.
Цимет -. 1/2 час lozhki-
рендано морско оревче -. 1/2 час lozhki-
лимонска киселина - 1 ч lozhka-.
чешне - 8 sht.-
Ванила -. 1/4 часа lozhki-
инстант кафе - 1 лажица масло. лажица.

Ако не постои доверба во квалитетот на вотка, на пример, ако тоа не се направи на свој, и позајмени од други занаетчии, тогаш пред да започнете со креирање на домашна ракија, вотка, пожелно е да се чисти.

Тинктура - домашна ракија


Постојат многу методи на чистење светлина и намалување на концентрацијата на фузелово масла во подготовка на производи. Тука е најстариот едноставна: три литри алкохол кој содржи пијалок за да се раствори една четвртина лажичка на калиум перманганат, се меша добро и се остава за три дена или четири. Во тоа време, калиум перманганат ќе се приклучи на фузелово масло и се населува на дното на конзерва. Супернатантот мора да се филтрира во друг чист сад и можете да почнете со правење дома коњак ликер.

Процесот не е комплицирано:

Растворете сите составни компоненти во три литри вотка, во согласност со рецепт.

Тинктура - домашна ракија


Добро промешајте за да се раствори шеќерот.

Цврсто затворете го садот и оставете го на темно место за 2 недели.

Тинктура - домашна ракија


По инфузија вирус се подготви домашна ракија низ филтер хартија или cheesecloth, е повлечен во 3-4 слоеви.

Тинктура - домашна ракија


Пијалокот се прелива во чиста шишиња и се чува на ладно место.

Секој кој се обиде домашна ракија, со задоволство забележува дека има благ вкус, тоа не остава непријатен вкус и, што е најважно, нема мамурлак по употребата. Се разбира, тоа е вистина Гурманите може да се тврди дека тоа е тешко да се напие домашен натпревар со ерменскиот коњак, Хенеси или било кој друг комерцијален сорти на алкохол. Но вкусот и квалитетот на домот коњак ликер даде огромен шефот на проектот сурогат пијалаци, кои понекогаш се наоѓаат во продавниците.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел рецепти, "Александар"Коктел рецепти, "Александар"
Коњак на светлинаКоњак на светлина
Рецепт Роуан на коњак домаРецепт Роуан на коњак дома
Тинктура на кајсија јамиТинктура на кајсија јами
Рецепт за домашна ракијаРецепт за домашна ракија
Над 30 рецепти топла и ладна тупанициНад 30 рецепти топла и ладна тупаници
Коњак на светлина домаКоњак на светлина дома
Дома Коњак - неколку големи рецептиДома Коњак - неколку големи рецепти
Рецепт ракија светлинаРецепт ракија светлина
Бренди & ldquo; audry & ldquo;Бренди & ldquo; audry & ldquo;
» » Тинктура - домашна ракија