ma.AlcoruGuru.ru

Јагода ликер

јагода ликер

Чиста зрели свежи јагоди истурете половина во шише. На другата половина за да се пополни со вотка или алкохол. Шишето беше ставен во сонцето на 30-40dney, тресење на мешавина од време на време. Вирус. Вари дебела шеќерен сируп и, кога се излади, се меша со инфузија. Вирус и се прелива во шишиња.

Зрели јагоди исперат и се прелива ракија, рум или алкохол. Кисна на ладно место 8-10 дена. Потоа филтрирање и да се измеша сок со дебел сируп подготвен од 1 кг шеќер и 500 ml вода. Алкохол се филтрира и се става во шишиња.1 кг јагоди, 1 литар коњак, 1 кг шеќер, 500 ml вода.

Јагодите се мијат, се стави во шише, се прелива ракија и оставете го да отстои во сонцето за 2 недели. Потоа вирус и филтер. Добиената течност се меша со сируп направени од шеќер и вода. Смесата се промешува добро, се прелива во шише. Се чуваат на суво место.

Видео: јагода ликер-Xue Xue за маса Нова Година1л јагода сок, 500 ml вода, 800 гр шеќер, 700 ml на 96-степен алкохол, 1 час. L. тинктура од цимет.

Свежо исцедено сок од јагоди за филтрирање, додадете вода и шеќер. Кога е целосно растворен, истурете на алкохол и тинктура од цимет.

4 кг јагоди, 6 l 75-степен алкохол, 4 килограми шеќер, 8 чаши бело вино јагоди инсистираат на алкохол за 15 дена. Јасната филтрирани тинктура додадете сируп направени од шеќер и бело вино, и се промешува.

500 g јагоди, 2 чаши шеќер, 2 чаши вотка

Видео: јагода ликер - tastier од KSU-KSU

Стави јагоди во стаклен сад и здроби со лажица. Додадете шеќер и вотка. Стави за 12 минути во микробранова печка на ниво на енергија од 5, а потоа и за уште 35 минути на ниво на енергија за еден.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Јаболко ликерЈаболко ликер
Малина ликерМалина ликер
Црна рибизла ликерЦрна рибизла ликер
Ликер од портокалЛикер од портокал
Како да се направи јагода и јагода ликерКако да се направи јагода и јагода ликер
Јагода ликерЈагода ликер
Цреша ракијаЦреша ракија
Готвење вино, јагоди и јагодиГотвење вино, јагоди и јагоди
Најдобар рецепти за јагода ликерНајдобар рецепти за јагода ликер
Малина ликерМалина ликер