ma.AlcoruGuru.ru

Едноставен коктели врз основа на ракија

Благодарение на богат вкус и арома е многу светла коњак е совршен за подготовка на разни коктели. Обично, овие пијалоци се сервира во попладневните часови Конечно, иако некои од нив може да се сервира пред оброк и да се возбуди на апетитот. Во комбинација со други благородни пијалоци, коктели се добиваат неверојатно мирисна и да се добие сосема нов вкус.

слика рецепт
состојки:
 • Бренди - 50 ml
 • Кола - 50 ml
 • мраз

Рецепт коктел од бренди и кола

Коктели со коњак куќата подготви многу едноставно и брзо, затоа што нема потреба од специјални алати. Повеќето од пијалоци подготвени веднаш во стаклото пред сервирање.

Коктел од бренди и кола

Коктел од бренди и Кока-Кола готви многу брзо и лесно, па тоа е лесно да се подготви дома.

 • Бренди - 50 ml
 • Кола - 50 ml
 • мраз

Коктел од бренди и кола става во чаша, додадете неколку коцки мраз, и се промешува нежно.

Подготовка на коктел од шампањ со коњак

А коктел од шампањ и коњак е совршено погодни за што служи свечена маса.

 • Коњак - 60 ml
 • Сок од ананас - 120 ml
 • -20-30 ml Champagne
 • мраз

Да се ​​подготви пијалок во чаша "highball" да се стави неколку коцки мраз, се става на врвот на ракија и сок.

А коктел на шампањ со коњак

Пред сервирање се прелива шампањ на врвот и гарнитури со парче ананас.

Коктел со ракија и сок од лимон

Коктели со коњак разликуваат нежни нежен мирис и благо затоплување ефект.

 • Бренди - 50 ml
 • Вар сок - 30 ml
 • Гренадините сируп - 10 ml

Ставете ги сите пијалаци во шејкер, се меша добро и се сервира во чаша мартини.

Коктел со ракија и лимонов сок, има убав суптилни цитрус вкус, па затоа е совршен како аперитив.

Коктел со ракија и сок од лимон

Евентуално, можете да го користите сок не е вар и портокалови или се меша нив на еднакви делови.

Готвење дома: коктел од водка и коњакКоктел на водка и коњак - силен алкохолен пијалок кој ќе им се допадне на машката половина од вашите гости.

 • Коњак - 150 ml
 • Водка - 200 ml
 • Шеќер - v 2, l
 • 1/2 лимон парчиња
 • Мраз - 3 чаши

Значи, да се подготват пијалок: стискаш сок од лимон, се става во блендер и додадете го остатокот од пијалаци и кршен мраз.

Коктел на водка и коњак

Сите се меша добро и се прелива во изладена чаша.

Рецепт коктел на кафе и коњак

А коктел на кафе и коњак - најмногу едноставна и прифатлива коктел кој е лесно да се подготви дома.

 • Кафе - 1,5 лажички
 • Бренди - 50 ml

Готви органски кафе на вашиот вкус, да додадете ракија и нека пијалак за малку коктел.

Коктел од бренди, кола и кафе

Коктел од бренди, кола и кафе - прекрасен вкус на пијалок, кој е погоден за љубителите на необични пијалаци.

 • Coca Cola - 100 ml
 • Коњак - 10 ml
 • Кафе -50 ml

Кафе пијалак пожелно однапред и кул. Се стави на дното на чашата неколку коцки мраз, се прелива кафе и додадете кола.Коктел коњак кола и кафе

Пијалок од цевка.

Вкусни млеко со ракија

Млеко коктел со ракија - вкусни и лапавица. Совршен за десерт.

 • Коњак - 30 ml
 • Dark соба - 30 ml
 • Млеко - 140 ml
 • Јајце - 1 компјутер
 • Шеќер во прав - 10 g

поединечно Победи жолчка од јајце со 2 часа. лажици шеќер во прав и протеини.

смесата крави во голема чаша промешува. Додај ракија, темна соба и топла млеко.

Вкусни млеко со ракија

Коктел меша нежно и гарнитури со рендано морско оревче или чоколадо струготините.

Коктел на ракија со млеко и сок од цреша

Коктел на ракија со млеко и цреша сок - вкусен пијалок кој е лесно да се подготви.

 • Бренди - 40 ml
 • Сок 20 mL vishnevyy-
 • Млеко - 40 ml

Во мешање стакло се става цреша сок, ракија и се меша добро. Пијалокот се става во чаша и се прелива ладно млеко. Таква едноставна коњак коктели се лесно да се подготви, па се совршени за забава.

Коктел рецепти со коњак и крем

Коктел со коњак и крем - совршен освежителен пијалок, има оригиналниот крем кафе вкус.

 • Сладолед - 50 g
 • Студеното кафе - 60 ml
 • Праски - 1 компјутер
 • Коњак - 20 ml
 • Шеќерен сируп - 20 ml
 • мраз

Камшик крем во блендер, ракија, шеќерен сируп, праска пулпа и мраз. Додади на кафе и се промешува. Се прелива во подготвени коктел чаша.

Коктел рецепти со коњак и крем

А вкусна коктел со коњак и крем може да бидат подготвени во еден поинаков начин.

 • Сладолед - 100 гр
 • Ладно кафе - 1 чаша
 • Млеко - 50 ml
 • Коњак - 10 ml
 • Шеќер -. 1 лажиче

Истурете во шејкер кафе, млеко, ракија, крем и шеќер, се меша добро - лошо потресена гуми за 25-30 секунди. Подготвени да се прелива коктел пијалак става во чаша, од врвот до красат сладолед.

Коктели ракија мартини

Коктел од бренди мартини има пријатен слатко-горчлив вкус и многу деликатна арома. Тој е совршен за третира гости на банкет маса.

 • Коњак - 60 ml
 • Мартини - 20 ml
 • Нар сок - 20 ml

висока чаша да се излади пред подготовка на пијалокот, ставајќи го на половина час во фрижидер. Рецепти за коктели ракија и други благородни пијалоци често е направено со цел да се чувствуваат сите вкус букет.

Во една чаша се става на коњак, мартини и сок, промешајте, додадете неколку коцки мраз и гарнитури со чаша слама.

Рецепт коктел со коњак и ликер

Алкохолни коктели со коњак - благородна и парична казна пијалаци. Тие се совршен не само за празник празник, но, исто така, да се создаде пријатна атмосфера во кругот на семејството.

Други рецепти се алкохолен коктел со ракија, која може да се обидете со задоволство да се готви за себе.

Коктел со коњак и ликер се идеални пијалаци со вкус на какао или кафе.

 • Коњак - 20 ml
 • Кафе алкохол - 20 ml
 • Yachny јајце - 1 компјутер
 • Сок од лимон - 2-3 капки

Сите пијалоци се истури во шејкер, се меша добро и се прелива во чаша. Можете да додадете неколку коцки мраз.

Коктел на ракија и пиво "пијалок на ѓаволот"

Коктел на ракија и пиво се нарекува пијалок на ѓаволот. Овој коктел специфичен вкус, кој ќе им се допадне на љубителите на зачинета вкус пијалоци.

 • Пиво -200 ml
 • Коњак - 20 ml
 • -1-2 лимон парчиња
 • Allspice - нотка

Сите коктели врз основа на ракија подготвени многу брзо и овој пијалок не е исклучок. Студот чаша пиво, ќе треба да се става во ракија и додадете нотка на земјата allspice. Послужете со слама и лимон парче.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со коњакКоктели со коњак
Коктел со ракија и јајцеКоктел со ракија и јајце
Коктел рецепти, "Александар"Коктел рецепти, "Александар"
Кола коктел со коњакКола коктел со коњак
Мартини ракијаМартини ракија
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Коктели со коњакКоктели со коњак
Бренди, amarettoБренди, amaretto
Водка и Кока-Кола како коктелВодка и Кока-Кола како коктел
Топ 10 едноставни коктел со коњакТоп 10 едноставни коктел со коњак
» » Едноставен коктели врз основа на ракија