ma.AlcoruGuru.ru

Маса Нова Година. Патка во рерна

маса Нова Година. Патка во рерна

Патка - совршен прилог на табелата на Нова Година. Исто така, печка печен патка исто така, може да биде централен сад. Маса, украсени со пржени патка печка, убава и естетски.

Значи - да почне. На подебел патка - толку подобро. Ако имате можност да се најде патка, расте дома (на пазарот може да се продаде, и слично), тогаш оваа опција е многу подобро, отколку патка и живинарски фарми.Рецептот на:

Да почнеме со фактот дека ако на патка се замрзнати - одмрзнување целосно. По ова малку го osmalim текот на горилникот со цел да се отстранат преостанатите пердуви, и даде на кожата на светло. Покрај тоа, порите се издвојува масти, а тоа ќе придонесе за добра маринирање.По ова марината. Патка е добро маринирани во вино, кој се претвори во оцет. Втората опција, која е добро да се користи - тоа е вински оцет. Но - оцет исто така може да бидат различни. Еден вински оцет - само едно име на етикетата, а другиот - во реално ферментирано вино во оцет. Значи тука мораме да бидеме внимателни.

На продажба е посебен вински оцет, по цена 10 пати поскапи од вообичаеното, па тоа е - цената тука не е важно. Конечно, ако таму е едноставен вино, додадете вода и оцет - е добар смеса. Ако сакате да се маринираат во лимон - тоа е исто така добра опција.

Маринираат на патка треба да биде околу два часа. Ако тоа е помалку, на пример, еден час, треба да додадете уште малку оцет. Ако сте го напуштиле сите времето е кратко, општата марината во оцет. Сепак, тоа е можно да не се маринираат. Ако патка е многу мрсна, добра подготовка ќе ви помогне да го е маст. На врвот со лимон во пржење.

Пред да ја испратите на птици во рерна, се тријам со лук и сол. Внатре може да се стави многу работи. Нормално, се стави на јаболка и лук.

Печени на 250 степени додека не се подготвени.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Грозје оцетГрозје оцет
BeaujolaisBeaujolais
"Пијте оцет, господа!" тајни за правење на јаболков оцет"Пијте оцет, господа!" тајни за правење на јаболков оцет
Грозје маринираниГрозје маринирани
Црвена зелка во црвено виноЦрвена зелка во црвено вино
Маринирани зајакМаринирани зајак
Turist.ru 11.08.2008 кога туристи одат во Франција, тоа е јасно ... - 2 часа.Turist.ru 11.08.2008 кога туристи одат во Франција, тоа е јасно ... - 2 часа.
Патка со јаболка во пивоПатка со јаболка во пиво
Патка задушени со суво грозјеПатка задушени со суво грозје
Maxxium компанија и бренд прв пат е воведен sauza ... - 4 часа.Maxxium компанија и бренд прв пат е воведен sauza ... - 4 часа.
» » Маса Нова Година. Патка во рерна