ma.AlcoruGuru.ru

Како да се пијат ракија

Видео: Изработка на Германија. Германски-приготвува на температура ракија

Ракија - силен алкохолен пијалак направен од компири.

Како да се пијат ракија


Традиционално ракија се пие за време на оброк "германски" храна треба да биде високо-калорична и задоволувачки.Ракија е идеален како аперитив. Покрај тоа, ракија се справува со улогата на digestif, како овој пијалок е како ниедна друга, помага варењето на храната по срдечна и масни германски јадења (свинско, патка, колбаси). Како по правило, на burghers пие ракија во мали порции, tsedyat капка по капка, се тркалаат на јазикот да се чувствувате подобро за вкус.

Понекогаш ракија разредена со вода, велат тие, тоа ви овозможува да се чувствува суптилен тон на вкус на пијалок, но православни Германците тврдат дека тоа не е неопходно да се пијат ракија разредена.употреба ракија од мали чаши облагородена со стегнат појас на високо труп. Понекогаш тоа се служи во мали чаши за вино заоблени форми на традиционалната коњак.

Големина на традиционалните дел прилепува околу 20 грам.Германски компир вотка е добар прилог на јадења на солени харинга, на пример, јаболко салата со германски харинга и варени компири.

Како да се пијат ракија


Германците веруваат дека слободното ракија пиво - пари одредување на мозоци. Па често се прилепува користи во пресметката: чаша ракија на пиво. Имаш да се земе внимателен пристап до износот на алкохол се консумира, како и последиците за наутро може да биде доста катастрофални.

ракија коктели не се користи. Максималната што е - е додавање на ракија свежо исцеден сок.

Како да се пијат ракија


Ракија се препорачува да се пијат "на американскиот" - мали голтки и полека, тоа ви овозможува да се ослободи целосниот вкус на пијалок, и уживајте во вкусот на пијалокот.

Уште еден интересен начин да се користи овошје ракија - чаша виски да се стави парче на овошје на вашиот избор, потоа се става ракија и да чекаат додека плодот е потоната. Пред вкус на овошје оди, кои душкаат, ракија пијан а со тоа и овошје ужина.

Ракија традиционално се користи во таверни, вистински германски на својот пат кон дома од работа, значи ќе дојде да го пропушти една чаша пиво со чаша ракија или вечераат Германски колбаси и кисела зелка за алкохолен пијалок.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Германски ракијаГермански ракија
Како да се направи ракијаКако да се направи ракија
Mulled вино и готвењеMulled вино и готвење
МетротоМетрото
Како да се пијат коњак: ракија атрибутиКако да се пијат коњак: ракија атрибути
"Старата Koenigsberg" - ракија №1!"Старата Koenigsberg" - ракија №1!
Ракија - сите информации за класата на духовиРакија - сите информации за класата на духови
Аперитив и digestif. Видови. правилаАперитив и digestif. Видови. правила
Ракија - на познатиот германски овошје светлинаРакија - на познатиот германски овошје светлина
СливовицСливовиц
» » Како да се пијат ракија