ma.AlcoruGuru.ru

Метрото

Коктел Состојки:

  • ракија 2 дела
  • вермут розова 1/2 од
  • шеќер во прав 1 лажиче
  • горчлив тинктура 1 капка
  • кршен мраз

Совршен за секуларната прослава.

состојки:

кршен мраз
2 дела ракија
½- дел розова вермут
1 лажиче рициново шеќер
1 капка на bitters

Подготовка:

Метод: Протресете
Глас: Коктел

Во шејкер половина исполнет, да додадете на вермут, шеќер, bitters и ракија. Протресете и процедете во коктел чаша.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ПријателПријател
Виолетова кактусВиолетова кактус
ВолгаВолга
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
БронксБронкс
СантијагоСантијаго
МенхетенМенхетен
Виски skvitВиски skvit
Glintwein (топла)Glintwein (топла)
СочувствоСочувство
» » Метрото