ma.AlcoruGuru.ru

Што знаеме за прилепува? - 2 ч.

Што знаеме за прилепува? - 2 ч.

Исто така, во прилог на стакло на вилушка, која е неопходна за да се фати овошје, мирис, да се оцени на вкус, а потоа пијат содржината на пехар, а потоа имаат закуска дека повеќето овошје.
Постојат оригинални рецепти ракија:
1) Hanover горчлив ракијаЗемете еден мал број на тролист, ајдучка трева, риган и нане, две заграби на мудрец, додадете 13 грама gorechavochnogo и orris, семе од анасон и анасон - 6 грама каранфилче - 12 парчиња. Сите внимателно се исецка и фунтата, се залагаме за 500 ml вотка.
2) Нирнберг горчлив ракија

Земете еднакви делови на оригано, жалфија, рузмарин лисја, Вероника, јагода, жалфија, розова, виолетова и gorechavochnogo корен. Сите микс, фунтата и кисна 500 ml вотка.

Во Германија, во градот Hauzenberg-Jahrdorf, во Industriestrasse 18 е баварската ракија музеј, која раскажува за историјата на пијалок, е прикажан во детали процесот на производство и каде што, се разбира, да се обиде да даде вистинска ракија!
Понекогаш ракија поделени во Германија и други.

Ако ракија направени во Германија, така што се гарантира одличен квалитет. Американската ракија вкус слатка, глицерин додадени на нив. Значи прочитате етикетата!

Врз основа на материјали: alcogu.ru - AlkoGURU

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти за ароматичните есенции воткаРецепти за ароматичните есенции вотка
Рецепти за мелеми домаРецепти за мелеми дома
Козачки медицински тинктуриКозачки медицински тинктури
Како да се направи тинктура на светлинаКако да се направи тинктура на светлина
Ракија - на познатиот германски овошје светлинаРакија - на познатиот германски овошје светлина
Печено говедско месо во виноПечено говедско месо во вино
Пијалак на пелинПијалак на пелин
Рецепти домашна мелемиРецепти домашна мелеми
Анасон ratafiiАнасон ratafii
Анасон пијалакАнасон пијалак
» » Што знаеме за прилепува? - 2 ч.