ma.AlcoruGuru.ru

Германски ракија

Видео: Неверојатни пронаоѓа Втората светска војна! дел 2

Германски ракија

Германски ракија

Германски ракија - тоа е толку чиста себе (без додатоци) вотка со мирис на овошје, бобинки, разни билки и така натаму.

Веќе сте се разбере зошто ова дух Германски, бидејќи прв пат за прв пат беше произведен во Германија.

Во производството на ракија алкохол дестилат е дестилирана двапати. Со тоа што подобар производ.

                                     Карактеристики Германски ракија

Видео: Како војниците сфатам Германски ракија со антифриз

тврдина. Овој пијалок има 40% етил алкохол тонажа на

видови. Постојат многу варијанти на ракија. Тоа зависи од суровина (шумски плодови, овошје, жито и така натаму), од кои дестилиран алкохол.

квалитет. Како што Германците се многу точни луѓе, пијалак направен исклучиво на технологија. И без адитиви (различни хемиски алтернативи), не може да биде. Дури и во производството на шеќер не даде. Шеќер се користи само на почетните материјали.вкус. Постојат, исто така, зависи од суровини. Горчлив вкус - значи во моментов на разни билки. Слатко - направена врз основа на овошје и бобинки.

Во Германија, посебно популарен праска, цреша ракија, како и пијалок кој се прави од круша и јаболко духови.

                  Технологијата на изработка на ракија

За да се подготви овој пијалок овошје и зеленчук се собрани, подредени, изми се од рака, коските не се секогаш отстранети. процесот на ферментација се одвива спонтано, без додавање на било квасец.Во овој случај, тоа мора да се држат неколку месеци. Потоа овошје Брага дестилирана двапати. Како резултат на алкохол може да издржи во стаклени шишиња, додавање на различни билки. Од оваа и тоа зависи од вкусот на ракија.

            Подготовка на ракија дома

Да се ​​подготви овошје ракија треба да барат Брага од било овошје, бобинки, дури и надвор од мармалад.

Потоа стигне со водена пареа тапани, туку два пати, а потоа направи уште еден дополнително чистење и донесе на замокот и до 40%.

Добие вкус малку слатка домашна ракија.

Ако сакате да се напијам со горчлив вкус, тогаш треба да се пијалак (0,5 литри) по двојна дестилација и прочистување исполнет со билки:

каранфил (12 парчиња)

пелин (Две заграби)

Нане, оригано (Еден грст)

Ајдучка трева, детелина (Еден грст)

Orris корен и gorechavochny (13 грама)

Видео: диверсант 2 Серија HD

Семе од анасон, анасон (6 грама)

Сите билки треба добар сека, тогаш фунта. Инсистираат треба најмалку еден месец. А потоа се обидуваат и да добиете одлични горчлив ракија.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Mulled вино и готвењеMulled вино и готвење
Вина на ГерманијаВина на Германија
Ракија - сите информации за класата на духовиРакија - сите информации за класата на духови
Цреша пијалак: пијалак рецепт на германски аристократиЦреша пијалак: пијалак рецепт на германски аристократи
Ракија - на познатиот германски овошје светлинаРакија - на познатиот германски овошје светлина
Како да се пијат ракијаКако да се пијат ракија
Класификација на ракијаКласификација на ракија
Glintwein (топла)Glintwein (топла)
Duleyz (Дули & rsquo; s)Duleyz (Дули & rsquo; s)
Производство на ракијаПроизводство на ракија
» » Германски ракија