ma.AlcoruGuru.ru

Пијалаци

пијалаци

пијалаци

Овошје и smoothies се многу витамин-тврдини, тие треба да се користи за двете деца и возрасни.

од милкшејк со сладолед се карактеризира со фактот дека не постои млеко. се направат такви пијалок не е тешко.

Подолу се поставени од најпопуларните рецепти за овошје и smoothies.

                       банана коктел

• Банана (еден)

• Сок од јаболко

• малини (свежи или замрзнати), мал број на

• јагоди (свежи или замрзнати), мал број на

• минерална вода (една чаша)

• мед

подготовка

Чиста банана кора, режимот на парчиња и се ставаат во блендер, се заспие со истиот грст јагоди и малини, додадете сок од јаболко (во своето дискреционо право), и минерална вода. Сето ова се меша добро, главната работа што не беше многу течност. Потоа коктел истури од чашата и додадете една лажичка мед. Пијалокот е подготвена.

овошје коктел

• праска, еден

• Јагоди (неколку парчиња)

• сок од ананас (0,5 чаши)

• Брусница сок (0,5 чаши)подготовка

Праска сече на парчиња и се ставаат во блендер. Постојат, исто така, се стави на јагоди, се прелива сок од ананас и брусница. Сите размахване и додека не се изедначи. Коктел влегоа во очила и се украсуваат со стапче цимет, нане, рендано чоколадо. Сега на маса може да се поднесе.

MARY коктел

Видео: Рецепт природен овошен коктел

 • Домати (четири парчиња)
 • Василиј (неколку листови)
 • Вар (без кора неколку парчиња)
 • Сок од домати 75 милилитри)
 • сол
 • топла сос

Стави во блендер домати (без кожа), вар парчиња, парчиња од босилек, сок од домати, лут сос по вкус. Сите добро се меша, се става во чаши, се посолува по вкус. Пијалокот е подготвена.

ЕДНОСТАВНО коктел

 • Краставица (едно парче)
 • куп на копра
 • Кефир (две чаши)
 • куп на магдонос
 • сол
 • Листови од зелена салата
 • Земјата црн пипер
 • Лук (две чешниња)

Краставица се сече на мали парчиња, се стави во миксер, на истиот - лук, магдонос, копар, сецкани зелена салата. Се меша добро. Потоа повторно да кефир, Дод сол, црн пипер. Уште една мешавина повторно. Коктел подготвени и се прелива на очила.

овошје коктел

Видео: млеко и овошје коктел / Брзи рецепт

• јаболка (шест парчиња)

• Лимон

• шеќер• црвени рибизли

Четири јаболка сече на мали парчиња. А потоа стискаш на сок од еден лимон. Истурете во тава со малку вода, шеќер Дода на Вашите потреби, рибизли и готви за пет минути. кул пијалок. Останатите јаболка, се сече на тенки ленти. Коктел влегоа во голем бокал, и исполнет јаболко стапчиња. На пијалок се служи на масата.

                  PUNCH

• Малина сок

• сок од лимон (два лимони)

• Ванила сируп (10 милилитри)

• Силен чај (половина чаша)

Прво, се меша со сок од лимон, а потоа Дод малина сок, ванила сируп, и црни чаеви. Сите се меша добро. Пијалокот треба да биде 20 минути за да кисна. Потоа им служи.

јагода коктел

• сок од лимон

• шеќер во прав

• парчиња мраз

• Свежи јагоди (пет чаши)

Сите компоненти се меша добро во блендер. Коктел се истури во очила и се украсуваат со јагоди или овошје.

банана коктел

• Бананите се едно.

• Сок од јаболко

Видео: - Рацете овошје коктел

• свежи или замрзнати малини (мал)

• Јагоди, свежа или замрзната (неколку)

Видео: овошје коктел Буда. Како да се подготви голем коктел

• мед

• минерална вода.

Во миксер се стави на јагоди, малини и банана, се меша добро. Додади минерална вода и сок од јаболко (во очите). Пијалокот би требало да биде премногу течење. Подготвени да пијат влегоа во чаши, додадете една лажичка мед, овошје декорација, и служат.

овошје коктел

• праска, еден

• Јагоди (неколку парчиња)

• сок од ананас (половина чаша)

• Брусница сок (половина чаша)

Праска сече средни парчиња, ставете во блендер, додадете ги сите состојки. Измешајте добро да се добие хомогена држава. Подготвен коктел влегоа во чаши, се украсуваат со плодови и се сервира.

Како што можете да видите дека е многу едноставна. Главната работа е да имате желба, тогаш секој пијалаци ќе биде под сила, дури и како што сокови.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златен праскаЗлатен праска
Вкусни коктели - рецепти со авокадоВкусни коктели - рецепти со авокадо
Зелени сокови рецептиЗелени сокови рецепти
Мека чашаМека чаша
Печени пијалациПечени пијалаци
БебеБебе
И сте се обиделе на Бери или овошје и smoothies?И сте се обиделе на Бери или овошје и smoothies?
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Банана - јагодаБанана - јагода
Млеко тресеМлеко тресе
» » Пијалаци