ma.AlcoruGuru.ru

Коктели пресече

коктели пресече

Ова е многу силна коктели. Таа е составена од силен алкохолен пијалок, сируп и нане. Во една чаша стави на дното на свежо нане, трие тоа, додавајќи сируп.

Потоа, натопи чаша 2-3 коцки мраз на, се става во силна алкохолни пијалоци и сè е измешаат. Подготвен коктел гарнитури со sprig на нане, парче од портокал и цреша.

рум пресече

Бел рум - 75 мл ликер "Јужна" - 1 лажичка нане - 2-3 бегство, портокал - 1 чешне, цреша -1-2 парчиња.

Руската пресече

Водка - 75 ml, малина сируп. - 1 лажичка нане - 2-3 бегство, портокал - 1 чешне, цреша - 1-2 парчиња.

шкотски пресече

Скоч виски - 75 мл ликер "бенедиктински" - 1 лажиче, нане - 2-3 избега од портокал - 1 парче, цреша парчиња -1-2.

бадем пресече

Алкохол "amaretto" - 75 ml, пеперминт - 2-3 избега од портокал - 1 парче, цреша - 1-2 парчиња.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ракија-пресечеРакија-пресече
Коктели со шампањКоктели со шампањ
Коктели со воткаКоктели со вотка
Коктели со вотка и шампањКоктели со вотка и шампањ
ИзгрејсонцеИзгрејсонце
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Cachaca - егзотични коктели состојкаCachaca - егзотични коктели состојка
Коктели со коњакКоктели со коњак
Познати радостПознати радост
Коктели киселоКоктели кисело
» » Коктели пресече