ma.AlcoruGuru.ru

Зелени сокови рецепти

Зелени сокови рецепти

Зелени сокови рецепти

Зелени сокови рецепти сега тие се стекнаа со многу популарност особено меѓу оние кои сакаат да изгубат тежина.

И ова не е ништо необично.

По зелена коктели заситени природни витамини, елементи во трагови, хранливи материи кои се промовира нормално регулирање на варењето и метаболизмот во организмот.

И тоа е многу важен за нашето здравје. Рецепти зелени пијалаци многу. Затоа, предлагам на повеќето едноставно, популарна, и што е најважно корисни. Во суштина - тоа безалкохолни коктели така што тие може да се пие речиси ништо.

                         Рецепти зелени пијалаци

                           1. боровинките рецепт

           состојки:

• Бобинки свежи боровинки (Две чаши)

• Банана просек (Едно парче)

• рачката целер (1-едно парче)

• вода (Две чаши)

            подготовка

Сите компоненти се ставаат во блендер. Мешајте додека не се изедначи. се става во суви чаши со столче.

                          2. Лубеница рецепт

      состојки:

• Телото на лубеница (1 кг)

• Марула (8 парчиња)

• вода (1 чаша)

   подготовка

Сите темелно се меша во блендер. Хомогена маса коктел прелива во чаши.

                             3. Овошје рецепт

        состојки:

• Црвена зрело грозје (1 чаша)

• портокал (Едно парче)

• вода (Две чаши)

• Марула (Седум парчиња)       подготовка

Измијте и чистење на кора од портокал. Тогаш сите се стави во блендер и се меша добро. Зелено овошје коктел прелива во чаши.

                                Рецепт 4 Манго со магдонос

              состојки:

• Манго (2 парчиња)

• вода (Две чаши)

• Магдонос (Единечен зрак)

             подготовка

Во блендер треба да се меша многу добро сите состојки. Како резултат на зелена коктел прелива во чаши и служат.

                          5 праска Рецепт

        состојки:

• зрели праски (6 парчиња)

• вода (Две чаши)

• Листовите спанаќ (Две заграби)

        подготовкаПраски се мие, отстранување на камења. Тогаш сите се стави во блендер и се меша. Подготвени Зелен коктел прелива во чаши. Можете да го красат секој Бери.

Видео: Зелен коктел - рецепт

                                 Рецепт 6 јагода

            состојки:

• Свежи јагоди (Една чаша)

• Банана просек (2 парчиња)

• вода (Две чаши)

• Romaine марула (Зрак половина)

              подготовка

Измијте јагоди, кора од банана. Потоа сите состојки и се меша во блендер. Подготвени да се прелива во коктел чаши.

                                Рецепт 7. Apple

          состојки:

• Просечната јаболко (4 парчиња)

• Вар со кората (Една половина)

• вода (Две чаши)

• спанаќ (Зрак половина)

          подготовка

Јаболката се мијат, се сече на јадрото. Тогаш сите се стави во блендер, се промешува. Како резултат на зелена коктел влегоа во чаши.

                         8. Круша Рецепт

          состојки

• зрели круши (4 парчиња)

• салата питомец (5 лист)

• вода (Две чаши)

• пеперминт (Зрак половина)

       подготовка

Измијте круши, отстранување на половина пат. Потоа се меша сите состојки во блендер. Служи во чаши на масата.

                                           Рецепт 9. Малина

                 состојки:

• Свежи малини (Една чаша)

• зрели круши (2 парчиња)

Видео: Supervitaminnye зелена коктели од "плевел" - Рецепт од Буда Сите добри - Издавање 185 - 20.05.2013

• вода (Две чаши)

• салата питомец (5 лист)

             подготовка

Малини, се мијат со вода, да одат преку. Круши, исто така, се мие, се сече на половина пат. Тогаш сите се стави во блендер и се меша. Варен зелен коктел прелива во чаши.

                              10. Слива рецепт

          состојки:

Видео: Зелена пијалаци

• Зрели сливи (1,5 чаши)

• Apple (2 парчиња)

• вода (Две чаши)

• салата питомец (5 лист)

          подготовка

Сливи и јаболка се мијат, извадете јаболко јадро и коските потоне. Сите стави во блендер и се меша. Се прелива во коктел чаши.

Видео: витамин пијалаци за 2 минути, Зелен коктел за здравје и убавина Зелен пијалак рецепт

Рецепти зелени пијалаци може да биде, и да се измисли. Тука, како што можете да видите, не постои ништо тешко. Главната компонента - е зелена (коприва, магдонос, зелена салата, анасон, спанаќ, хлебните лисја, и така натаму). Како дел од овошје и бобинки се направи одлична и здрав производ. Би сакал само за здравјето!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Коктел од лубеницаКоктел од лубеница
Како да се готви во блендер алкохолни коктелиКако да се готви во блендер алкохолни коктели
Мека чашаМека чаша
Мидори - зелена диња ликерМидори - зелена диња ликер
Алкохолни коктелиАлкохолни коктели
Рецепти дома инфузии со оревиРецепти дома инфузии со ореви
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Регистарот на грав и козјо сирење со авокадо сосРегистарот на грав и козјо сирење со авокадо сос
Кафе коктелКафе коктел
» » Зелени сокови рецепти