ma.AlcoruGuru.ru

Процес на подготовка на аперитив

Коктели, аперитиви поделена на (тие се користат пред оброк за зголемување на апетитот) и digestives (кој се користи после јадење) во зависност од времето на нивната употреба и влијанието врз човековото тело.
Подготовка аперитив се одвива на следните технологии: во коктел чаша или стакло, ладење однапред, поливајќи состојки - пијалаци.

Видео: Што да се готви кога фрижидерот е празна 2 колачи Шпански

Како што се користи гарнитури цреша, кисела кромид, крем. По сите компоненти обележувачи, смесата се меша посебни бар лажица. Декорација за аперитив може да биде кора од лимон, парче од портокал или лимон. Не се служи слама за коктели.Главната функција на мезе - тоа зголемен апетит поради иритација на ѕидот на желудникот, што резултира со зголемување на производството на желудечната сок. А во средно функција на аперитив е неговата улога како вовед во еден оброк во време додека не се служи храна, но треба да се задржи добро расположение мала доза на пријатен пијалок.

Видео: Едноставен и страшни вкусна салата со лосос на тост!Ова добар квалитет и има солени мезе, свеж мирис, проѕирен изглед и вкус - малку горчлив или кисело. Квалитативно направи аперитив треба да речиси веднаш whets на апетитот.

Составот може да вклучува аперитив бренди, рум, ликер, водка, вермут, и избор на природни сокови.
Аперитив не смее да биде премногу заситени, така што нема да го убие на апетитот, што е, напротив. Таа мора да има остар вкус.

Видео: Технологија на производство и својствата на бетонски блокови // FORUMHOUSE

Затоа, неговите членови често вклучуваат овошје и зеленчук сок, додадете минерална вода. Финскиот кујна врши улогата на млеко мезе во Јапонија и Централна Азија, како средство за стимулирање на апетитот, конзумираат зелен чај.

Азербејџанците и Северна белците преферираат вашиот аперитив - ИРА и во кујната во својство на Buryats пијат Tarak.
Според Енциклопедија на вина, пијалок како аперитив треба да ги содржи во својот состав алкохол во рок од 15-35%, има едноставен, сува, зачинета вкус.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел "мимози" - легенди за појава на рецепт и специфични подготовкиКоктел "мимози" - легенди за појава на рецепт и специфични подготовки
Коктели, digestivesКоктели, digestives
Коктели со воткаКоктели со вотка
Коктели, аперитивиКоктели, аперитиви
Концептот на аперитиви и digestivesКонцептот на аперитиви и digestives
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Коктели со коњакКоктели со коњак
Коктел "Aperol шприц"Коктел "Aperol шприц"
Аперитив и digestif. Видови. правилаАперитив и digestif. Видови. правила
Ракија киселоРакија кисело
» » Процес на подготовка на аперитив