ma.AlcoruGuru.ru

Треба ли да pohmelyatsya пиво и други митови

Често, нашите навики се дефинира на различни митови што ги слушаме во текот на животот и да започне да се верува дека, иако тоа не е така. Еве примери на такви митови.
Мит 1: Armagnac - е ерменски коњак.

Видео: митови кои повеќето луѓе веруваат

Овој пијалок за нејзиниот вкус е во близина на ракија. Тоа е направено во Франција (Armagnac регион). Добие пијалок од сортата грозје "Васо-22".

За разлика од коњак armagnac поминува само еден дестилација.
Мит 2: Колку е потемно ракија, па тој е постар.
Огромни погрешно како килибар боја сатурација се постигнува со додавање на производители на карамела.Алкохол добиени од природните процеси, значително полесни.
Сепак, се должи на стареењето во дабови буриња може да ја промени својата боја, но тоа е време и тапани на различни степени на печење.
Мит 3: Коњак пијалок и закуска во дигестивниот лимон.

Се користи како аперитив разладено млади ракија или да го додадете на пијалаци. За добар коњак нема потреба од поддршка, така што нема да се удави од својот вкус. Понекогаш ракија може да се хранат внимателно избрани пури.Мит 4: Постарите вино, што е подобро.
За секоја вино се карактеризира со период на "живот" - рок на траење, што зависи од неговата содржина на алкохол и шеќер, нивото на киселост и minerality на условите за чување вино (светлина, влажност, температура).

Со текот на времето, виното се претвора во непривлечна течност на сомнителна вкус и мирис. Оптималната возраст зависи од неговиот состав. Само со највисок квалитет на вина обично се чуваат за долго време.
Мит 5: pohmelyatsya најдобро пиво.

Начини да се ослободите од мамурлакот сега постои голем избор. Најекстремните од нив - алкохол. Тој е во состојба да им помогне само во тешки труења организмот.

Pohmelyatsya мора да биде на алкохол го пиеше ноќта пред тоа.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Armagnac - роднина на коњакArmagnac - роднина на коњак
Коњак kazumianКоњак kazumian
Советскиот коњак на француски потеклоСоветскиот коњак на француски потекло
Armagnac и коктели врз основа на негоArmagnac и коктели врз основа на него
За разлика од коњак armagnacЗа разлика од коњак armagnac
Ракија продукциски центриРакија продукциски центри
Armagnac - братучед коњак - 4 часа.Armagnac - братучед коњак - 4 часа.
За коњакЗа коњак
Како и колку да ја запази КоњакКако и колку да ја запази Коњак
Ерменскиот ракијаЕрменскиот ракија
» » Треба ли да pohmelyatsya пиво и други митови