ma.AlcoruGuru.ru

Коњак Calarasi

Коњак Calarasi - гроздобер Молдавија силен алкохолен пијалок, кој е направен на една од најстарите компании во земјата - CalarasiDivin. Овој коњак е белег на компанијата. Произведени од 1974 година. Во текот на поминатото време од објавувањето на првиот пример на производот, тој го доби престижниот меѓународен натпревар 14 медали, вклучувајќи ги и 5 злато, како и голем број дипломи. Произведени ракија капацитет стакло сад од 0,5 литри.

Видео: По снимањето фото: коњак и цигари на балконот

коњак Calarasi

Опис и карактеристики на коњак

Силен висок квалитет пијат коњак Calarasi, има посебна арома и јасно изговара бои. Како резултат на процесот на дестилација на младо вино и чување доби дестилаторите во дабови буриња, пијалок станува темно златна боја и уникатен вкус. Мека, елегантна, слатка, Вуди вкус се постигнува со спојување на дестилаторите и силата на арома на зрели дабови буриња.Коњак е направен од Европската грозје одгледувани на фарми Молдавија винарство. Квалитетот на виното, дабови буриња и 7 години на стареење - време-тестиран фактор за квалитетот на коњак. Ова е, исто така, љубителите коментарите на оваа благородна пијалок. Calarasi е еден од најмасовно за извоз cognacs.Calarasi коњак, ракија Calarasi цена, коњак Calarasi 7 години Цена

брзината на блендата и цената на коњак

Calarasi е направен од коњак духови, на возраст од 3-12 години. Во зависност од брзината на блендата утврдени со ракија и неговата цена. Значи, ракија Calarasi 7 години цената во продавницата е во просек од 900 рубли. Ова е најстариот добро познати, а со тоа може да се продаде ракија. Тоа беше тој кој доби најмногу награди на меѓународни натпревари. Нежен и пријатен мирис, лесна и вкусна вкус има стекнато многу љубители на пијалок.

Видео: На патот велосипеди од селото Parcani во C l ра з

Коњак 12-годишна изложеност има златна боја на килибар и има хармоничен Вуди чоколадо, елегантен вкус. Овој коњак Calarasi цена во продавниците кои се движат од 1.900 до 2.000 рубли.

Во секој случај, ако сте фан на оваа благородна пијалок, ќе мора да се како на арома и вкус на Calarasi.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Зошто е скап коњакЗошто е скап коњак
Грузискиот ракијаГрузискиот ракија
Коњак барон otardКоњак барон otard
Историјата на производство коњак во РусијаИсторијата на производство коњак во Русија
Коњак kazumianКоњак kazumian
Коњак и неговото производствоКоњак и неговото производство
Молдавија ракијаМолдавија ракија
Производство на ракијаПроизводство на ракија
За коњакЗа коњак
Коњак TranscarpathianКоњак Transcarpathian