ma.AlcoruGuru.ru

Чистење на пијалак со помош на растително масло

Видео: Како да се направи маслиново масло од сончоглед. Рецепт за бизнис

Чистење на пијалак со помош на растително масло

Видео: ужас, каков вид на масло се купиФузелово масла и други штетни адитиви се лесно растворливи во растителни масла, но етил алкохол, разредена со вода - бр. Тоа е важно во прочистување на вотка преку користење маслиново масло или сончогледово масло. Тоа мора да се рафинирани, немаат мирис, мирис кој масло не го расипе вкусот на светлина. Чистење светлина користење на еколошки растително масло и тоа е лесно да се врши дома. Таа има еден недостаток - потребата да се дестилираат по втор пат по првиот третман.

на технологијата

  1. Ве молам проверете дали растително масло е рафиниран точно без мирис.
  2. Понатаму пијалак се разредува со вода на 15-20 степени тврдина.
  3. Масло додадени до 20 ml по литар на добиената смеса. Тоа е, ако добиените 5 литри пијалак, потребните 100 мл масло за своите прочистување.
  4. Потоа се тресат тегла за една минута, а потоа замина на одмор за три минути, а потоа потресен минута.
  5. Стави капацитет на ден во темно, ладно место со температура од 5-16 степени. На намалување на температурата, толку подобро за пијалок. Треба да се напомене дека температурата не смее да биде под нулата, така што смесата не е замрзнат.
  6. По 24 часа, филм е формирана од нафта. Ова значи дека има апсорбира сите штетни нечистотии. Пијалак мора да се истури во друг сад преку цевка на мал дијаметар, без оштетување на филмот. Првично лажица нежно направи инка, а потоа се намали на цевката што е можно поблиску до дното на резервоарот.
  7. Светлина филтрира низ памучна волна (ако е можно со јаглен) да се отстрани оние масло честички, кои се 'уште остана.


светлина со растително масло за чистење, не содржи комплексноста конечно треба само да бидете дестилација, одделување на дестилати.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ЕребицаЕребица
Јагнето котлетиЈагнето котлети
Говедско црниот дроб во вино сосГоведско црниот дроб во вино сос
Чистење светлина растително маслоЧистење светлина растително масло
Масло од семе од грозје: карактеристики и употреба на составотМасло од семе од грозје: карактеристики и употреба на составот
Чистење светлина калиум перманганатЧистење светлина калиум перманганат
Ручек во стилот на скара. За време на викендот ќе биде зафатенРучек во стилот на скара. За време на викендот ќе биде зафатен
Школки со ракчиња и сардиниШколки со ракчиња и сардини
Сипа во бело виноСипа во бело вино
Начин на масло за чистење пијалакНачин на масло за чистење пијалак
» » Чистење на пијалак со помош на растително масло