ma.AlcoruGuru.ru

Грозје алкохол

грозје алкохол

1 кг грозје, 100 гр шеќер, 1 L на вотка.

Грозјето отстранети од групата, се мијат и се исецка со игла, се стави во тегла и печат. Прелива вотка и се прелива шеќер. Запечати тегла и се користи алкохол во 2-3 месеци. Коските не треба да се отстранат од грозје.

1 литар сок од грозје, 1 литар вотка, 1 кг шеќер, 1 лажица масло. l. сува чај, 5 ловоров лист, црн пипер зрна 5 1/2 часа. л. Ванилин.

Вотка прелива сок од грозје, додадете шеќер, додадете чај, ловоров лист и бибер и ванила. Инсистираат на алкохол за 5-6 дена, мешајќи редовно. Вирус.

До 1 литар вотка, додадете 1 литар сок од грозје, 1 кг шеќер, една лажица лажичка 5 ловорови листови, 5 зрна црн пипер, половина лажичка ванила.

Инсистираат на 5-6 дена, мешајќи редовно. Вирус. Одлично светлина убива мирис.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Успешно рецепти ликер од грозјеУспешно рецепти ликер од грозје
Како да се готви mulled вино - 2 часа.Како да се готви mulled вино - 2 часа.
Тинктура од грозјеТинктура од грозје
Краставици во лозов листКраставици во лозов лист
Грозје маринираниГрозје маринирани
Инфузија на грозје домаИнфузија на грозје дома
Робин шумитеРобин шумите
Печурки во грчкатаПечурки во грчката
Сосови на пивоСосови на пиво
Школки со ракчиња и сардиниШколки со ракчиња и сардини
» » Грозје алкохол