ma.AlcoruGuru.ru

Почетна ракија

Почетна ракија

Почетна ракија

Видео: праска ракија, рецепт дома

    Домашна ракија - како дух Исто така, може да се направи дома.

И ако не се во право, квалитетот на домашна ракија ќе во голема мера над поголемиот дел од продавниците "се нарекува така оригиналите."

Видео: Како да се направи домашна ракија за Нова Година!

Brandi однесува на алкохолни пијалоци (40-60%), сите во зависност од производителот. Таквите пијалок се добива со дестилација Бери или овошен каша, или вино. Тие потоа може да им помогнам во изгорена дабови буриња.                                         видови на ракија

Видео: Бренди - "Бојата Оваа куќа"

Денес, во основа постојат три вида на ракија, која, исто така, може да се направи дома.ракија. Постојат направи otbrodivshego дестилација на сок од грозје, а потоа потоната во изгорена дабови буриња.

Всушност, тоа е дестилација на младо вино. Во принцип, коњак постои еден вид на ракија.

Бренди од otzhimok. Откако сок се исцеди од грозје, како резултат на остатоци пулпа, произлегува и семиња се користат како ферментација материјал.

Овие остатоци добиени "zaparivayut" и по ферментацијата го прави дестилација. Добиената течност е завршена ракија.

овошје ракија. Како квас користите било овошје и бобинки (освен грозје).

Видео: 99 души - Девојката е мое (кој Дестинис Чајлд & Бренди) [Службен Видео]

Дома, сосема го прави процесот на дестилација на било дом на млади овошје вино. Овој пијалок е добиен транспарентен. Служат ладни, и може да биде ладен.

Сега, знаејќи основните нијанси може да се подготви домашна ракија, од големо изненадување вашите пријатели.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Производство на ракијаПроизводство на ракија
Ракија МетаксаРакија Метакса
Коњак на светлинаКоњак на светлина
Бадем ракија домаБадем ракија дома
Коњак на светлина домаКоњак на светлина дома
За разлика од коњак armagnacЗа разлика од коњак armagnac
Историјата на пијалокИсторијата на пијалок
Производство на ракијаПроизводство на ракија
Коњак е различна од брендот? Што е подобро: коњак или ракија. видови на ракијаКоњак е различна од брендот? Што е подобро: коњак или ракија. видови на ракија
Коњак CalarasiКоњак Calarasi
» » Почетна ракија