ma.AlcoruGuru.ru

Како да се готви (готвач) mulled вино дома

Видео: Како да се направи зимски пијалак mulled вино. Господар класа. рецепт за варено виноКога времето е добивање постудено и деновите - покуси, секогаш доаѓа дел од сезоната на mulled вино. За долго време, овој зачинета топла пијалок е традиционален придружник на зимски вечери, забава фестивали, Нова Година и Божиќ пазари.ГЛАВНИ ПРЕПОРАКИ ЗА ДОМА mulled вино

  1. Mulled да не ја изгуби неговиот вкус, не ја доведе до вриење (под никакви околности). Тоа е оптимална за температурата на греење е 70-80 степени.
  2. Готви во мали делови, како вкус и арома се изгубиле од честите греење.
  3. Според многу рецепти идеална основа за подготовка на mulled вино дома е црвено вино.
  4. Користете само цели зачини. Земјата зачини ќе пијат облачно.
  5. Нека пијалак пијат половина час (најмалку) по готви. Ова ќе помогне да се отвори мирисот на зачини и.

Избор на вина

raskryt-sekret-zapaha-igristyh-vin-i-shampanskogoКако "блескав вино" е доволно слатко да пијат поради состојките (шеќер и мед), тогаш тоа е подобро да се користи суво вино за готвење прилично слаб. Од готвач mulled вино традиционално се направени од црвено вино, тогаш улогата на фондации е најдобро одговара:

Видео: Како да се направи безалкохолни mulled вино

  • маса суво црвено вино (Saperavi, Мерло, Kindzmarauli, Каберне);
  • суво црвено вино (Hvanchkara);
  • ефтин вино од картонска кутија (од Чиле и Аргентина).
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Mulled виноMulled вино
Како да се готви mulled вино - 2 часа.Како да се готви mulled вино - 2 часа.
Mulled вино или огнениMulled вино или огнени
Како да се готви mulled вино?Како да се готви mulled вино?
Затоплување пијалоци - како да се готви mulled виноЗатоплување пијалоци - како да се готви mulled вино
Домашна mulled виноДомашна mulled вино
Класичен mulled вино домаКласичен mulled вино дома
Се готви вкусна mulled вино црвено виноСе готви вкусна mulled вино црвено вино
Портокал mulled вино со циметПортокал mulled вино со цимет
Класичен mulled виноКласичен mulled вино
» » Како да се готви (готвач) mulled вино дома