ma.AlcoruGuru.ru

Портокал mulled вино со цимет

Видео: портокал mulled вино. подготовка рецепт / Orange mulled вино. рецепт

Коктел Состојки:

  • црвено вино 750 ml
  • портокал 2 kg
  • шеќер
  • цимет

Видео: Па, многу вкусен безалкохолни mulled вино | рецепт на денот

состојки:750 ml на црвени vina-
2 kg apelsinov-
2 koritsy- coli
шеќер peska-
Портокалова кора од лимон.Подготовка:

Видео: ГОТВЕЊЕ # 1 безалкохолни mulled вино // CrazyFoxy

Земете 750 мл црвено вино, се става во тава. Портокали мие, чисти, готви свежо сок од нив. Ако ова не е можно, користете готови, пожелно е од крв портокали. Бришење на мал рендан кора од портокал или парче го на тенки ленти. Се става во тенџере, сок од портокал, се стави на портокалова кора од лимон и цимет стапчиња, се тркалаат во гранулиран шеќер, се стави на оган и готви, мешајќи, додека се додека не се раствора шеќер. Покривање на капакот, оставете околу 10 минути над средна топлина за mulled вино пијалак.

Важно е да се обвинат вриење да испари алкохолот. Послужете веднаш штом ќе се отстрани од топлина, по можност во висока чаша чаши со рачки. Портокалова кора од лимон и цимет напушти стакло. Можете да декорирате со свеж портокал парчиња, ако сакате.

Видео: класичен mulled вино

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Mulled вино и готвењеMulled вино и готвење
Како да се готви mulled вино? - 2 ч.Како да се готви mulled вино? - 2 ч.
Најдобар рецепти од портокал mulled виноНајдобар рецепти од портокал mulled вино
Како да се готви mulled вино - 2 часа.Како да се готви mulled вино - 2 часа.
Како да се готви mulled вино?Како да се готви mulled вино?
Најдобар рецепти чај mulled виноНајдобар рецепти чај mulled вино
Домашна mulled виноДомашна mulled вино
Најдобар рецепти на mulled јаболковинаНајдобар рецепти на mulled јаболковина
Класичен mulled виноКласичен mulled вино
Најдобар рецепти на mulled бело виноНајдобар рецепти на mulled бело вино
» » Портокал mulled вино со цимет