ma.AlcoruGuru.ru

Ева секоја Нова Година треба да биде посебен

Видео: Божиќни подароци

Ева секоја Нова Година треба да биде посебен Ако мислите дека Источна календар, Нова Година 2009 година треба да се сретне со семејството. Во новогодишната ноќ е време да се обиде нешто сосема ново.

Видео: Нова Година шминка. Шминка Лекција 11

Свежи тренд станува трогателно нежно вино Cabert Friulano.
Ова вино е роден во северниот дел на Италија, во романтична Фриули - регион на подножјето алпски и модрите Јадранското Море.

Мирисот на вино Cabert Friulano е како ладен планински воздух - освежувачки, возбудлив, пожелно.
Украсуваат маса Нова Година ќе биде пенливи италијански вина Tosti Atelie ": рафинирано Асти, со своите исклучителни fruitiness и пријатен, ненаметлива слатко, елегантна Brachetto, endearing неверојатно убава рубин-розова или кадифена Moscato, со топли и поканува арома на зрели плодови.

Во суштина, мени маса астролози Нова Година препорачува да се откажат од месо, и, пред сè, говедско месо јадења.
Препорачливо е да се фокусира на растителна храна, како бик - на herbivore животните. Освојат својот различни салати, предјадења и зеленчук.Како придружен светлина бело вино е најдобро одговара на такви јадења.
Симбол на следната година, е жолта бик - семејството на животните на старателска, семејни традиции и вредности.

Според исток хороскоп, на следната година ќе донесе среќа, треба да ги покрие маса на Нова Година во строга согласност со опциите на моќната благородни животни.
По традиција, прославата на Нова Година, ние започнуваме со чаша пенливо вино што ја пиеме под часовник одѕивање.

При изборот на пенливо вино за Ева претстојните новогодишни не заборавајте дека бикот - за слатко, и затоа треба да се даде приоритет на слатки и полуслатки вина.
Тоа е комбинација на белешки на диви цвеќиња, зелено јаболко и горчлив бадем.

Видео: Корпорацијата на овошје пијалаци - Урал Кнедли (2015)За главното јадење е најдобро да се готви јадење на риба. Бидете сигурни дека за да го красат со зелена и служи како придружба на рафинирано бело вино Торес Milmanda.

Ова ремек дело на светски познатиот производител на вино, Мигел Торес ќе биде достоен партнер за повеќето Исклучителна јадења на вкусни видови на риби.
Целосно Ева оригиналниот десерт на Нова Година.

Видео: Голи MakeUp: светло шминка за семејна вечера | G.Bar | Ох мојот поглед!

На пример, по совет на астролози, препорачува менито за Нова Година, многу овошје, да се подготват овошје торта. Еден добар придружник на тоа ќе се десертно вино Errazuriz крајот на жетвата Совињон Бланк. Ова вино ќе биде луксузни декорација за вашата работна маса.

аристократска природата се манифестира во сè. Виното има елегантен бледо жолта боја со златни тонови, рафиниран букет, во услови во кои светло чад открива овошни ароми, сочни киселост на непцето и долго суптилен вкус.

Виното е комбинација на вкусови на мед, бадеми и орли помине цвеќиња. Нејзините концентриран овошен вкус потсетува на зрела праска, кајсија џем, ананас и манго. Кадифено сладост на виното обвива како милува непцето.

Добра киселост балансира богата текстура на виното, обезбедување на чиста светла финиш.
Не заборавајте дека на маса Нова Година мора да бидат присутни симбол на годината.

Оригиналниот одлука ќе биде вино Торес Sangre де Торо шишето, кој е спроведен фигура на бик. Со овој шпански црвено вино е најдобро да се служи чинија сирење во кој треба да се фокусираат на тврд, остар сирење.

Бидете сигурни дека за да се подготват за нивните најблиски пријатен подароци, додадете празнична атмосфера на забава музика и свеќи Бенгал. Бидете сигурни дека бикот - патронот во 2009 година - ќе го цениме вашите напори и како награда ќе ви донесе среќа и среќа во новата година.
* Сите споменати во една статија во Руската вино на ексклузивни услови е група на компании "Svarog".

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што да се подготват за нова година?Што да се подготват за нова година?
Обемот на рускиот пазар на вино ќе се намали за 5,7% во 2010 годинаОбемот на рускиот пазар на вино ќе се намали за 5,7% во 2010 година
Дека во Русија сакаат да пијат на Нова Година корпоративни партии?Дека во Русија сакаат да пијат на Нова Година корпоративни партии?
Во новата година без шампањ?Во новата година без шампањ?
Во Русија, на Нова Година невиден пораст на цените на ...Во Русија, на Нова Година невиден пораст на цените на ...
Тост Нова ГодинаТост Нова Година
Во 2010 година АД "Sarapul дестилерија" ...Во 2010 година АД "Sarapul дестилерија" ...
Здравица за новата 2016 годинаЗдравица за новата 2016 година
Нова "во Порторико"Нова "во Порторико"
Пенливо вино асти - Италијански алтернатива за шампањПенливо вино асти - Италијански алтернатива за шампањ
» » Ева секоја Нова Година треба да биде посебен