ma.AlcoruGuru.ru

Нова "во Порторико"

Коктел Состојки:

  • жолчка 6 парчиња
  • шеќер 2 лажици
  • рум 2 лажици.
  • млеко 2 лажици.
  • цимет

маса Нова Година без грозје - жална глетка. Секој кој се подготвува за магичен празник, има за цел да го изненади и импресионира гости. Можеби ќе ги претпочитаат познат, да се обиде јадења, но сакаат да ги забавуваме гостите пијат од топла земја, каде што не постои снег и елката, но на Нова Година се слави со забава и душа.

состојки (2 порции):

6 жолчки од јајце.
2 чаши шеќер.
2 чаши млеко.
2 чаши рум.
Цимет.


Подготовка:

Бришење на жолчки со шеќер, додадете млеко и рум. Измешајте добро и ставете го во фрижидер да се излади. Пред сервирање, посипете ги со мелен цимет.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Јајце ликерЈајце ликер
Ладно месоЛадно месо
Како да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусовиКако да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусови
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
Его-нозе и неговата подготовкаЕго-нозе и неговата подготовка
Како да се подготват алкохоличар милкшејкКако да се подготват алкохоличар милкшејк
Пијте за вашето здравје!Пијте за вашето здравје!
Домашна јајце ликер: како да се направи и што да се пиеДомашна јајце ликер: како да се направи и што да се пие
Како да се пече вистински Поклади палачинки (десетина рецепти)Како да се пече вистински Поклади палачинки (десетина рецепти)
Млеко тресеМлеко тресе
» » Нова "во Порторико"