ma.AlcoruGuru.ru

Што да се подготват за нова година?

Видео: рецепти НОВА 2017 година на Петел ()

Алтернативи за да се измачува малку - прво, сите ние може да се дозволи работите да се лизне и да останат си гладен и оставени во истата состојба на нивните најблиски, и второ - да одат на вечера во ресторан. Тоа е се. Повеќе опции, јас не гледам.

Ајде само да се погледне во нив од различни точки на гледање, а потоа да се намали и да не се мачи со смешни работи, ние сеуште треба тоа - тоа е неопходно сите исти да се одлучи што да се готви за Нова Година !!!
Значи, првата опција.

Па, секој знае дека гладен човек е опасно, и да потрошат неколку дена во иста просторија со гладен човек - е крајно опасно. Покрај тоа, во наше време, кога многу жени или сосема еманципирана или се во средна фаза, да се најде долго време сам со гладно жена исто така, може да биде опасно.

Видео: МЕНИ ЗА НОВА ГОДИНА - Senya МироЗатоа, не се готви можат да си дозволат само оние домаќинките кои се целосно убедени дека нивните пријатели или роднини на дами, всушност, се на многу строга диета или гладуваат на принципот развива од страна на ултрамодерен гуру на диететика. Ако сте сигурни дека сите може да чини пет фунти на крекери или торба на храна за кучиња, кој ќе го реши вашиот ноќ посетител или роднина.

Со мажи Овој бројот дефинитивно не се одржи и ќе треба нешто да се готви. Пожелно - многу месо.
Патем, може да биде во искушение да покани повеќе гости женски и да им каже да им донесе нешто со нив.

Видео: Што да се подготват за Нова ГодинаКако ви се случува да ги покани луѓето? Пет? Добро, знам дека ќе имате за Нова Година.

Петка ", рече Оливие" салата.
Значи, она што го има не дискутира? Ресторан? Па, ако имаат можност да јадат во ресторанот за време на празникот - Па, не ја пропуштајте оваа можност!

Така што се ресторани и пари на нив не беше доволно, ние сме назад кон оригиналната прашање. Што да се подготват за Нова Година?
Ајде да започнете. Главната препорака е тоа - храната треба да биде доволно.

Само совршен дали тоа ќе биде доволно за три или четири дена.
Значи ние треба да се како да се "акции" на фрижидер.
Обично и традиционално основа на менито на Нова Година се нашите компир салати.

Патем, "Оливер" и "рак" - тоа не е сите карактеристики, иако, се разбира, неприкосновен фаворит. Пред некое време стана мода да се замени варен компир варен ориз.

Пробајте го ова, тоа носи нови можности и ќе ви овозможи да се направи дури и вообичаените салати и повеќе интересно. И ако не се јаде, ќе биде следниот ден, пржено пилешко, тоа може да се урнат месо во таков салата. И да додадете ананас или калинка семиња или маслинки.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел на одморКоктел на одмор
Во новата година без шампањ?Во новата година без шампањ?
Во Русија, на Нова Година невиден пораст на цените на ...Во Русија, на Нова Година невиден пораст на цените на ...
Купи со висок квалитет воткаКупи со висок квалитет вотка
Тост Нова ГодинаТост Нова Година
Во 2010 година АД "Sarapul дестилерија" ...Во 2010 година АД "Sarapul дестилерија" ...
Здравица за новата 2016 годинаЗдравица за новата 2016 година
Божиќ план во Чешка - 2 часа.Божиќ план во Чешка - 2 часа.
Нова "во Порторико"Нова "во Порторико"
Особено на прославата на Нова година во ШпанијаОсобено на прославата на Нова година во Шпанија
» » Што да се подготват за нова година?