ma.AlcoruGuru.ru

Светлина Круша

светлина Круша

светлина Круша

  Светлина круша профитабилен да се направи, кои се зголемува нивната круши, за кои не е потребно да се плати пари.

Овој пијалок, како и даб пијалак Тоа е мека, но безбоен и заробени светлина арома на круши.

Рецепт за круша светлина дома е многу едноставна. А особено високи трошоци не треба.                                                  За да го направите ова:

 • Круши варени (Три кофи)

    • Шеќер (1,5 килограми)  •  пијалаци квасец (150 грама)

  • Вода, по можност од добро (Три литри).

                Подготовка на вотка Круша

На убаво нешто е тоа што на круша може да биде малку priperchennymi. Се разбира, можете да го користите и добри плодови, без милост. И така, се собираат градината круша, се мијат и се готви, да свариш, и да добијат каша.

Потоа се шири во тенџере 40 литри. Исто така, да се направи сируп од шеќер и вода, се става во тава. И тоа го правиме одделно квасец стартер, се става во тава и се меша добро.

Потоа го ставаме тавата во топлина, и обвива топла стара облека, ќебиња. Откако приготвува на температура пиво ферментира, се става во светлина по можност со пареа барабан на дестилација.

По дестилација на круши пијалак целосно очистиt од различни фузелово масла, а сега само вие можете да го користите, но во умерени количини.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како Poire prisonniere - алкохол со круша воКако Poire prisonniere - алкохол со круша во
Круша ликерКруша ликер
ПериПери
Круша ликер домаКруша ликер дома
Светлина КрушаСветлина Круша
Круша ликерКруша ликер
Круша виноКруша вино
Absolut - сега со круша вкусAbsolut - сега со круша вкус
Рецепт каша крушиРецепт каша круши
Класичен круша ликер наКласичен круша ликер на
» » Светлина Круша