ma.AlcoruGuru.ru

Absolut - сега со круша вкус

Видео: Absolut Круши шведскиот вкус Водка Преглед (куќа, Sk ne, Шведска)

Absolut е рускиот пазар на нови производи со вкус на круша: Absolut круши. Има нов свеж весел арома на зрели круши и долго овошен вкус дава.

Видео: Absolut круши ЛимонадаКако и со другите видови на Absolut вотка, овој производ е направен само од природни состојки без употреба на шеќер и засладувачи.
"Секогаш е убаво да се биде компанија која создава нов сегмент на пазарот на вотка со вкус. Воведување на Absolut Круши, ќе продолжиме оваа традиција.

Овој производ вклучува сè, вклучувајќи го и дизајнот на шишето, - на самиот производ и рекламна кампања - идеална комплементарни компоненти едни на други. Со нетрпение очекуваме да на почетокот на продажбата во Русија ".

Видео: Absolut круши лимонада ПИЕ рецепт - како да се меша"Круша чини повеќе заводлива од традиционалните јаболко, има нежна, мека, уникатен вкус. Кој може да одолее на совршен вкус на зрели круши, како што се варијанти на "" Anjou? "- вели Ева Кемпе-Форсберг. "Од воведувањето на Absolut вотка врши искрата на креативност.

Ова е она што ни се инспирирани да се создаде во 1988 година, Absolut вотка Citron, кога никој нема идеја вотка со вкус. И ние тоа го направи со нашиот Absolut вотка круши.

Видео: Не треба да се направи тоа.

Бројот на нови производи на овој пазар вотка постојано се зголемува во последниве години, што го прави сегмент водка со вкус на најбрзо растечки сегмент. Спроведување на пазарот нов вотка, ние зборуваме за нашите сегмент водечка позиција не само затоа што е првиот вотка вкус на круша, туку затоа што тоа е веќе лидер во овој сегмент од пазарот, "- рече Ева Кемпе-Форсберг (Ева Кемпе-Форсберг) , потпретседател на маркетинг на V&S Absolut духови, Стокхолм. домот, шишиња со дизајн со мека, рафиниран линии претпоставам круша облик, кој се фокусира на емоционална компонента и овошје и пијалоци.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Круши во црвено виноКруши во црвено вино
Алкохол на круши домаАлкохол на круши дома
Како да се направи вино од круши домаКако да се направи вино од круши дома
Куќата вино крушаКуќата вино круша
Круша ликерКруша ликер
Светлина КрушаСветлина Круша
ПериПери
Круша ликер домаКруша ликер дома
Светлина КрушаСветлина Круша
Круша ликерКруша ликер
» » Absolut - сега со круша вкус