ma.AlcoruGuru.ru

Мешалка за коктели

Мешалка за коктели

Мешалка за коктели

  Мешалка за коктели многу корисна кујна алатка за мешање на различни сирупи за коктели, овошје, бобинки, и така натаму во хомогена маса.

За таа цел, се разбира можете да го користите храна процесор, но потоа измијте - само губење на време. Мешалка за коктели многу лесен за употреба и одржување.

     Постојат два главни вида на блендери

   потопување блендер потопна. Рачни уред со издолжена форма, се млазницата. Заедно со мешалка е полн сад за производи, каде што се мешаат, мелени, шлаг. Можете да се префрлите на друг поудобно кога потребниот капацитет.

  во мирување. Тој има посебен сад и стои. Главната сечила се наоѓа на дното на садот. Тоа е корисно (не го држат постојано во рацете), и доволно да се наполни чашата на релевантни пазари на производи, вклучувајќи ги, и тоа функционира. Во повеќето случаи, чашата направени во форма личи на стомна. Со оваа чаша, што е многу погодно да се прелива пијалоци во чаши.

Кога купување на таков уред, потребно е да се погледне во основните карактеристики и карактеристики на работата. Сметаат дека овие точки за секој вид одделно.

Видео: сон да се обистини. Мешалка за коктели и пијалаци

                 Определување потопување мешалка за коктели

  моќ. Повеќе моќ, толку подобро за квалитет се меша сите состојки во сад.  брзина. Па, постои директна зависност од енергија. На високото на моќ, толку е поголем бројот на брзини се предвидени. А тоа значи дека квалитетот на заминување производ повисока.

  млазници. Вклучени се различни алатки:

          - шампион во мраз-сплит

          - посебен додаток, со чаша да се промешува kokteyli-

          - специјални ножеви за мелење на храна

          - Прилог за камшикување крем, јајца, итн ...                 Главните карактеристики во мешалка за коктели

  Овој миксер е секогаш се одржа во рацете на

  операција инструмент се случува само кога ќе се притисне копчето (овој дизајн)

  Таа работи многу добро со мал број на производи

Видео: Блендер за коктели пијалак 2 Оди 300 вати, уметност. P261.632

  Зеленчукот се сече и се меле на хомогена смеса.

            Определување стационарни мешалка за коктели

Видео: Блендер за коктели "ОВОШЈЕ FIREWORKS" (Тресење на N Земете Blender)

  материјал сад. Главно направени од стакло и специјална пластика. Стакло потешко материјал и нејзините производи не нула, но падот може да биде тепан. Пластични производи помеки и може да ја изгребат и транспарентноста на чаша видливо облачно. Поскапи модели користите специјална пластика која не е изгребан.

  сад капацитет. Во суштина чаши произведени со зафатнина од 1,5 до 2 литри. Во оваа работна обем станува 300 мл помалку.

    моќ. Повисока сила (700 W), а потоа како блендер го прави речиси сите функции за подготовка на сите видови на коктели. Помалку енергија, на пример не дозволува поделба на мраз.

  број на брзини. Постојат многу различни модели од истата брзина и до 15. На брзината зависи од квалитетот на мешани компоненти и следствено на тоа и квалитетот на коктели.

    Нега и Чистење. Некои модели имаат функција за автоматско чистење. Тоа само се става во сад со вода и се состои од уред. Вода мие самиот нож.

              Особено во мирување мешалка за коктели

    млазници. Во овој блендер, освен нож додатоци не се повеќе. Понекогаш тоа може да биде нож да се исецка на мраз

  производи. Тоа е најдобро да се промешува течни и полу-течна смеса. И добро промешајте јагода, банана, киви

    Не смееме да заборавиме за работниот волумен на чашата, не го пополни целосно.

Сега знаеш дека скоро сите од главните точки на мешалка за коктели. При купување бидете сигурни да ги користи овие информации, тоа ќе ви помогне во изборот на уред.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се избере миксер за домашна употреба?Како да се избере миксер за домашна употреба?
Што да се избере мешалка за коктели?Што да се избере мешалка за коктели?
Миксер за милкшејкМиксер за милкшејк
Работите за шанкерРаботите за шанкер
Интересно коктел рецептиИнтересно коктел рецепти
Избор на блендер за кујнаИзбор на блендер за кујна
Коктели со вискиКоктели со виски
Изборот на гумиИзборот на гуми
Бар додатоциБар додатоци
Сирупи за коктелиСирупи за коктели
» » Мешалка за коктели